Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Co nowego w projektach?

test

2021-01-25  12:45


Tak o nas piszą...

2021-01-20  18:03


Mikołaj

2021-01-20  17:56


Dbamy o pamięć powstańców

2021-01-05  22:11


Opłatek wigilijny

2021-01-05  21:31


Akcja - Sprzątanie

2021-01-05  21:15


Montaż szafy przesuwnej

2021-01-05  20:54


Obecne czasy i plaster na duszę...czyli "Uśmiechologia"

2020-12-30  08:18


Szach-Mat

2020-12-30  07:52

Prawda znana od dawna głosi, że wielcy statedzy np. wojskowi byli dobrymi szachistami podobnie jak wielu chirurgów i stomatologów grywało jako dzieci na pianinie. W naszej szkole nauka gry w szchy w klasach 1-3 ma już swoją tradycję. Najpierw uczyła Pani Ewa teraz Pan Grzegorz kontynuje tradycję. Problem powstał gdy dzieci utnęły w domu. Nie wszyscy mieli w domu plansze, ale...teraz dzięki Działaj Lokalnie zakupiliśmy plansze tak, aby wypożyczyć dzieciom do domu. 


" Jak samemu zrobić ser podpuszczkowy"

2020-12-29  17:33

W ramach prjektu, zrobiliśmy filmik intruktażowy " Jak samemu zrobić ser podpuszczkowy"


Quiz matematyczny

2020-12-29  07:38

Gorsze wyniki w nauczaniu...i co teraz.

Nie jest to już żadną tajemnicą, że wyniki dzieci i młodzieży na zdalnym n auczaniu są gorsze, że dzieciaki gorzej sobie radzą. My postanowiliśmy zadzaiałać dzięki pieniądzom przeznaczonym na dzialania związane z Cocidem z fundacji poprzez "ręce" Działaj Lokalnie. Zakupiliśmy rożnego rodzaju gry łamigłówki tak aby dzieci mogły ćwiczyć swoje umiejętnośći kojarzenia i spostrzegawczość ale i mnożenie dzielenie, dodawanie odejmowanie.

 


Wigilijne co nie co w trudnych czasach

2020-12-28  09:02

Wigilia to czas szczególny. Jakiś czas młodzież i dzieci uczyły się gotować, piec, rysować teraz czas by dzięki zdobytym w projeckie Działaj Lokalnie umiejętnościom przy wsparciu finansowym Działaj Lokalnie się tym wszystkim podzielić, aby dla innych te święta miały trochę lepszy....smak.


Głos Milicza o konkursie Pokolenia Zielonego Liceum

2020-12-22  00:05

Na koniec projektu - w ramach podsumowania - zamieszczamy artykuł, który ukazał się w Głosie Milicza 2 grudnia - a więc po ogłoszeniu werdyktu jury, i podaje wyniki konkursu. Zwycięska praca ma się ukazać w osobnym artykule po Świętach.


Ławki i stoły wnet gotowe i tylko dzieci brak...

2020-12-13  16:33

Tak bardzo chcieli ławeczkę żeby chwilę odpocząć na przerwie, świetlicy kiedy jest na dworze, lub by było gdzie usiąść, by pokibicować, ach ławki będą musiały zadowolić się towarzystwem przedszkolaków podczas gdy zdalne trwa w najlepsze, a potem Swięta i ferie...czekamy na was drogie dzieci wasze ławeczki i stoły ;-)


Myszy, wszędzie widzę myszy...

2020-12-12  07:00

Projekt już po burzliwej zmianie, zakupine zostały myszki do komputera. wiem, wiem dzieciaki potrzfia się zaadoptwoać do każdych warunków, niemniej jednak praca na komputerze bez myszki spowalnia i utrudnia pracę, a ta już z założęnia na zdalnym łatwa nie jest.

Szkoła wypożyczyła sprzętu ile mogła ale już w szkole będąc brakowało myszek, ale " jakoś to było" bo klasy nie tak liczne to zawsze sprzętu było więcej niż uczniów, teraz kiedy liczy się każda sztuka oj...zaczęły się kłopoty, szczególnie gdy trzeba wykonać rzeczy wymgające większej sprawności i zaangażowania w szczegóły. 


Nagrody w konkursie wręczone, a strona działa!

2020-12-02  22:43

Nagrody w konkursie wręczone! W sobotę 28 i niedzielę 29 listopada Damian Stachowiak - prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu - oraz Magdalena Fortuniak - koordynatorka projektu Spichlerz pamięci Zielonego Liceum spotkali się z laureatami konkursu Pokolenia Zielonego Liceum i wręczyli im nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Miliczu, sponsora projektu.
Z powodu pandemii nie było uroczystej gali, ale każde spotkanie było przemiłe i zmieniło ten weekend w dwudniowe święto. Tylko do dwóch laureatów nie dotarliśmy osobiście, ale nagrody wręczymy lub prześlemy im w najbliższych dniach, podobnie jak wyróżnienia - książki ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów. Dziękujemy naszemu sponsorowi - Bank Spółdzielczy w Miliczu wspiera nasze działania od wielu lat i jest niezawodnym partnerem. Prace konkursowe można przeczytać na naszej stronie www.spichlerzpamieci.pl


Konkurs na najlepszą pieczoną babkę.

2020-12-01  21:32

Konkurs na najlepsze zdjęcie z babką.


Konkurs Pokolenia Zielonego Liceum rozstrzygnięty!

2020-11-25  22:14

Komisja konkursowa w składzie: Marzena Rokita, Agnieszka Nowacka (dyrekcja I LO) oraz Henryka Skrzynecka, Małgorzata Posacka i Magdalena Fortuniak (Stowarzyszenie Absolwentów I LO) oceniła 15 prac, które zostały przesłane lub przekazane na konkurs "Pokolenia Zielonego Liceum". W swym werdykcie komisja była zgodna, nagradzając te prace, które wyróżniały się pod względem oryginalnego ujęcia tematu, wartości kronikarskiej lub osobistego odniesienia do relacji uczeń - nauczyciel. Oto wyniki: W kategorii Wspomnienia I miejsce - Marcin Ziętkiewicz za pracę pt. "Zielone Liceum i duch Schulza"; II miejsce - ex aequo Kazimierz Laskowicz za pracę "Jakie młodzieży chowanie..." oraz Adam Wiernasz za "Idea Studio – zielona filmówka z lat 2006-2009"; III miejsce - ex aequo Teresa Radecka za wspomnienia z lat szkolnych oraz Beata Jaskulska za pracę pt. "Pani Profesor". W kategorii Wywiad I miejsce - Jadwiga Teresa Stępień za wywiad pt. "Dyrektor Witold Krzyworączka we wspomnieniach Stanisławy Stępień"; II miejsce - Andrzej Seredyński za oryginalny wywiad z samym sobą; III miejsce - Grzegorz Ocharski za wywiad z kolegą ze szkolnej ławy Piotrem Lisiakiem. Wszyscy laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Miliczu - o nagrodach napiszemy w osobnym poście i postaramy się doręczyć je laureatom osobiście lub wysłać pocztą. Komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała, że wyróżnienia otrzymają wszyscy pozostali uczestnicy konkursu - ich prace były bardzo ciekawe i cenne dla historii naszej Szkoły. Otrzymaliśmy jedną pracę z Wielkiej Brytanii od byłego nauczyciela I LO Jarosława Deca (dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!), prace od mieszkańców powiatu milickiego i Wrocławia, absolwentów różnych pokoleń (Teresa Radecka to jedna z pierwszych absolwentek I LO, Marianna Niedzielska jest uczennicą II klasy Zielonego Liceum). A oto wyróżnieni w kolejności alfabetycznej: Adam Aleksandrowicz, Janina Drozdowska (Łozińska), Jarosław Dec, Joanna Monastyrska, Marianna Niedzielska, Zofia Pietryka, Cezary Tajer. Wszyscy wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu. Ogromnie dziękujemy za udział w konkursie, a komisji - za trudną pracę, bo poziom konkursu był wysoki i na tyle wyrównany, że przyznano nagrody ex aequo. Wspomnienia i wywiady zostaną opublikowane na portalu Spichlerz Pamięci Zielonego Liceum, o czym będziemy informować na Facebooku. Gratulujemy i dziękujemy!!!


Ostatnie działania.

2020-11-25  18:12


Komisja konkursowa działa, a my nagrywamy wywiady

2020-11-23  22:09

Komisja konkursowa w składzie: Marzena Rokita, Agnieszka Nowacka (dyrekcja I LO) oraz Henryka Skrzynecka, Małgorzata Posacka i Magdalena Fortuniak (Stowarzyszenie Absolwentów I LO) mają pełne ręce roboty, bo oceniają 15 prac nadesłanych na konkurs "Pokolenia Zielonego Liceum": 4 w kategorii wywiad i 11 w kategorii Wspomnienie. Ale nie znaczy to, że u nas poza tym nic się nie dzieje - wolontariusze, czyli dziennikarsko-reporterski tandem Sebastian Stelmach i Łukasz Gościniak, nagrywają pierwsze wywiady na potrzeby naszego portalu - dziś gościli u pani Jadwigi Teresy Stępień i jej mamy Stanisławy, aby nagrać dwa ciekawe wywiady reprezentantek dwóch pokoleń naszego Zielonego Liceum. Czekamy na efekty ich pracy!


Gotowanie na ekranie

2020-11-20  07:32

A gdyby tak spojrzeć na nową sytację nie jak na wyzwanie ale jak na szansę? Warsztaty gotowania były zaplanowane dla dzieciaków-młodzieży klas 4-6. Co się okazuje, po konsultacji z Nimi związanymi z obecną sytacją, czy to dla nich problem, że warszraty nie odbędą się na żywo, absolutnie nie. Zapomnieliśmy o pewnej rzeczy, że programy kulinarne na ekranie to żadna nowość, a my często na odleglość potrafimy być bardziej razem niż będąc obok...Tak więc zmienia się forma, zmienia się firma, ktora będzie prowadziła warszaty, ale to co naważniejsze się  nie zmienia, prowadzimy warszataty z taniego, praktycznego, zdrowego, wspólnego gotowania!!! Dziękujemy restauracji Sosnowa z Sośni, za inicjatywę odnaleziania się w obecnych czasach. 

https://youtu.be/uutKcV252FY

https://youtu.be/jBs4HfDHbJI