Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Konkurs "Opowiedz..."

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" ogłasza dla tegorocznych grantobiorców Programu "Działaj Lokalnie VIII" lokalną edycję Konkursu "Opowiedz...".

Celem konkursu jest zachęcenie grantobiorców Programu „Działaj Lokalnie” z Doliny Baryczy do poszukiwania atrakcyjnych sposobów promowania własnych działań - inicjatyw wspieranych w ramach „Działaj Lokalnie VIII” oraz ich wpływu na aktywizację lokalnej społeczności i budowanie dobra wspólnego.

Pragniemy, aby zgłoszone prace pełniły funkcje komunikacyjno - promocyjne, wykorzystując nowoczesne technologie i nieograniczone zasoby ludzkiej pomysłowości.

Projekty realizowane w ramach Programu „Działaj Lokalnie” nakierowane są na budowanie dobra wspólnego przez mieszkańców małych miejscowości. W każdym z projektów chodzi o zmianę ludzkich zachowań, przeobrażenie wyglądu miejscowości lub też stworzenie nowej marki w regionie, w postaci ciekawego wydarzenia, produktu regionalnego, wokół którego jednoczyć będą się działania mieszkańców i który przyciągnie gości z bliska i daleka.

Kategorie konkursu „Opowiedz…” wychodzą naprzeciw tym zmianom, dlatego zapraszamy do skoncentrowania się na osobistych historiach ludzi, na pokazaniu konkretnych przeobrażeń w danej miejscowości, a także na wypromowaniu inicjatyw, które są ciekawą propozycją dla całego regionu. Nowością w tym roku jest kategoria filmowy produkt projektu, gdzie nagradzane będą prace powstałe w ramach realizacji projektów.

Dla tych, którzy swoją pomysłowość wkładają w promocję projektu i inicjatywę informowania lokalnej społeczności o projekcie oraz zapraszania do udziału w nim stworzyliśmy dodatkową kategorię konkursową na etapie lokalnym: drukowany materiał promocyjny.

Zależy nam na zachowaniu perspektywy sukcesu. Za pomocą twórczych środków wyrazu realizatorzy projektów „Działaj Lokalnie” powinni pokazać swoje fantastyczne inicjatywy i ich wspaniałe rezultaty oraz pozytywne zmiany, które zaszły w społecznościach w wyniku ich aktywności. „Opowiedz… i zrób wrażenie!” to motto przyświecające Konkursowi.

Informujemy również, że na stronie działaj.barycz.pl w zakładce dokumenty do pobrania znajdą Państwo materiały, które na pewno będą pomocne w przygotowywaniu prac na konkurs.

Nabór prac potrwa do 27 lutego 2015 roku. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do 27 marca 2015. A najlepsze prace wezmą udział w ogólnopolskiej edycji Konkursu "Opowiedz...".

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Pobierz regulamin Konkursu „Opowiedz…”

Pobierz kartę zgłoszeniową do konkursu