Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
ANDRZEJKI

2018-11-29  23:42

DNIA 01-12-2018 NA GODZ. 20.00 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA ANDRZEJKI, BEDZIE BUFET, POCZĘSTUNEK, POKAZ WRAZ Z DEGUSTACJĄ TUPPERWARE

JAKO ŻE NASZ PROJEKT ZBLIŻA SIĘ KU KOŃCOWI CHCEMY WSPÓLNIE SIĘ SPOTAKĆ POBAWIĆ POJEŚĆ PODSUMOWAĆ CO SIĘ UDAŁO. BĄDZMY WSZYSCY RAZEM W TYM MIŁYM DNIU.

Zaczynamy, andzrejki to jedna ze starszych tradycji polskich, chcemy ja kultywować i przekzywać naszym pociechom. Zabawa start- przebijając papierowe serca szukamy imienia naszej przyszłej wybranki lub wybranka, potem mamy wyścig butów do drzwi- czyli sprawdzamy kto się piewszy wyda za mąż lub ożeni, potem dla rozgrzewki berek w około krzesełek, następnie najbardziej znana tradycja czyli lanie woku. Na koniec dla dużych i małych wysiłek umysłowy - zadanie postaw 22 gwożdzie na główce 1 gwoździa. Są nagrody wszystkie ze sklepu Doliny Baryczy.

Wszystko to przeplatane pysznościami z kuchni Tupperware, prezentowanej przez Panią Dorotkę, a pomagaja nasze kochane dzieciaki które robią sałatki i podają je na stoły. Ostatecznie kuszeni jesteśmy mega pysznym chlebem prosto z pieca oraz tradycyjnym bigosem. Wszysko to delicje, że plauszki lizać.

Maluchy do łożek a my w tany, i jak śpiewa jeden z zespołów polskich " tańcz nie żałój podlogi'.... jest juz niedziela i choć muzyka dawno juz ucichła są waleczni mieszkańcy którzy co i raz wznoszą toasty mniej lub bardziej procentowymi trunkami, wpominając szkolne czasy, lata młodości, popłynie może nawet łezka w ukryciu, jak miło choć raz na czas w pędzie życia spotkać się na sali wiejskiej ze swymi krajanami. 5:00 sołtys zamyka drzwi, ach gdyby ściany mogły mówić ... było pięknie znów się spotakać.