Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Graliśmy dla turystów w Campusie w Domasławicach

2020-08-10  13:18

W sobotę 08.08.2020 r. o godz. 18.00 w Campusie Domasławice rozpoczęliśmy koncert Kapeli „TwardoGraje” dla turystów biwakujących przy swoich camperach oraz dla obozowiczów na polu namiotowym.

Przy słonecznej pogodzie docierali również mieszkańcy pobliskich miejscowości. Gospodarze Campusu przysłonili nas od słońca olbrzymimi parasolami, dzięki którym mogliśmy przetrwać w naszych koncertowych kostiumach.

Po każdym zagranym utworze przekazywaliśmy turystom ciekawostki o Dolinie Baryczy, zachęcając ich do odwiedzenia atrakcji turystycznych i skorzystania z oferty produktów lokalnych z certyfikatem „Dolina Baryczy Poleca”. Wszystkie przekazywane informacje zawarte były w pytaniach quizu o Dolinie Baryczy, który przeprowadziliśmy w ostatniej części koncertu. Do konkursu zgłosiło się 7 osób. Po pięciu turach pytań cała siódemka odpowiadała celnie na wszystkie pytania. Jednak ostatecznie w finale bój stoczyli ze sobą dwaj mężczyźni. Jeden miejscowy, a jeden turysta z… Niemiec.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gadżetami o tematyce Doliny Baryczy, w tym płytą z najnowszym filmem promującym walory  Doliny Baryczy. Zwycięzca otrzymał kosz na zakupy a drugi finalista otrzymał plecak – oczywiście wszystkie nagrody oznaczone były logo Doliny Baryczy.

Zarówno uczestnicy konkursu, jak i kibice podczas przekazywanych informacji o Dolinie Baryczy nie kryli zaskoczenia ilością atrakcji turystycznych,  o których właśnie się dowiedzieli.

Turyści przy camperach rozpalali ogniska i nucili piosenki razem z kapelą. Inni w rytmach granych utworów ruszali do tańca na trawie. Ale się działo... Skończyliśmy koncert już o zmroku o godz. 21.00.