Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Natura lekiem dla duszy

2020-10-10  18:16

W Dzień Zdrowia Psychicznego mieszkańcy sołectwa Korzeńsko mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach ogrodoterapii, przeprowadzonych przez edukatora z Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Już o godz. 10:00 mocna, lecz skromna drużyna mieszkańców wstawiła się na skwer sołecki, by obcować z przyrodą i zrobić coś dobrego dla swojej miejscowości. Ogrodoteriapia miała ma celu zadbanie o zdrowie psychiczne lokalnej społeczności, nadszarpnięte w dobie pandemii koronawirusa. I musimy przyznać, że wyszło wspaniale! Nawet deszcz i niecodzienne "przygody" nie zniechęciły uczestników zajęć, a jeszcze bardziej napędzały do obsadzania drzewkami i krzewami skwerku sołeckiego. Nowa roślinność już odmieniła wygląd tego miejsca. Nie możemy doczekać się wiosny i kwitnienia!

A nam pozostanie coś najcenniejszego - wspomnienia :)

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji. W szczególności natomiast dziękujemy Pani Iwonie Grychowskiej za pomoc w przewiezieniu drzewek, a także naszemu bohaterowi, Panu Michałowi Domanieckiemu za wykonanie "lwiej roboty".

Teraz czekamy na filmik z naszych działań!

Edyta Grzybkowska