Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Wyjazd edukacyjny do Parku Rozrywki Górecznik i do Antonina

2017-08-12  07:57

W ramach projektu "Ucz się bawiąc, jedz zdrowo i twórz kreatywnie w zielarskiej wiosce Łazy", Stowarzyszenie "Aktywne Łazy" uczy się opracować jeszcze lepszą ofertę wioski tematycznej, dlatego odwiedzamy miejsca w Dolinie Baryczy, które mają już ofertę edukacyjną i rekreacyjną, aby nauczyć się czegoś nowego. 

Blisko 50cio osobowa grupa mieszkańców Łaz, Bukowic i Pierstnicy, wzięła udział w wyjeździe 30 lipca do Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji w Góreczniku oraz do Antonina. W Góreczniku podpatrywaliśmy ofertę edukacyjną tego miejsca: ssaki w zagrodzie, owadzi mikrokosmos, dawne rolnictwo i rybactwo, leśne kapelusze oraz zwiedzaliśmy  obiekt, a dzieci z ochotą testowały atrakcje: gokardy, zjazd na linie, zamki dmuchane, przejażdżki ciuchcią.

Następnym przystankiem w naszej wycieczce był Antonin. Pogoda dopisała, więc część osób skorzystała z kąpieliska i plaży przy akwenie Szperek. Kto słońca nie lubi wybrał się na zwiedzanie okolicy - Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, gdzie można było zjeść dobre lody lub wypić kawę, albo się posilić. Skosztowaliśmy również lokalnych ryb, w smażalni obok akwenu.

Choć zmęczeni po całodniowej wycieczce, wszyscy wrócili zadowoleni.