Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Zakończyliśmy warsztaty ECHOmusic – czas na konkurs!

2017-10-02  15:04

Kolejne warsztaty w ramach projektu ECHOmusic odbyły się w miniony weekend w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym. Tym razem młodzież miała okazję wspólnie komponować podkłady muzyczne do wybranych fragmentów filmów przyrodniczych. Wiedze tą będą mogli wykorzystać w czasie tworzenia prac muzycznych na konkurs, w którym udział wezmą uczestnicy warsztatów wspólnie ze stworzonymi przez siebie zespołami projektowymi. 

Przez ostatnie dwa weekendy młodzież z obszaru Doliny Baryczy miała okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia muzyki, które prowadził uznany kompozytor muzyki alternatywnej – Michał Zygmunt. W tym czasie uczestnicy warsztatów poznali podstawy zasad komponowania krótkich fragmentów muzycznych, dowiedzieli się w jaki sposób można poszukiwać i „łapać” dźwięki z otoczenia oraz jak z wykorzystaniem mobilnych urządzeń, łatwo przygotować krótkie utwory muzyczne. Młodzież chętnie dzieliła się także swoimi doświadczeniami z muzyką i tworzeniem własnym kompozycji oraz aktywnie włączała się w czasie warsztatów do wspólnego muzykowania.

Kolejnym etapem projektu ECHOmusic jest konkurs, w którym do wzięcia udziału zaproszeni zostali uczestnicy warsztatów. Każdy z nich w stworzonych przez siebie zespołach projektowych (od 2 do 5 osób) ma za zadanie przygotować podkład muzyczny, będący udźwiękowieniem wybranej przez siebie sceny filmowej, nawiązującej do bogactwa przyrodniczego regionu Doliny Baryczy. Nadesłane prace konkursowe oceniać będzie 6-osobowa komisja, w skład której wejdą osoby związane z muzyką, filmem oraz obszarem Doliny Baryczy. Finałem konkursu oraz projektu będzie uroczysta gala, w czasie której zostaną przyznane nagrody Kreatora ECHOmusic dla zwycięskich zespołów.