Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Ruszamy z oceną prac konkursowych!

2017-10-23  18:19

Do piątku młodzież biorąca udział w konkursie, na tworzenie podkładów muzycznych do niemych filmów z Doliny Baryczy, miała czas na nadsyłanie swoich prac. Przez ostatnie dwa tygodnie uczestnicy warsztatów muzycznych, w czasie których uczyliśmy w jaki sposób komponować i tworzyć własne dźwięki, pracowała w kilku osobowych grupach nad własnymi kompozycjami. 

Spośród 10 zgłoszonych zespołów projektowych, 8 nadesłało swoje prace konkursowe. Ich zadaniem było stworzenie podkładu muzycznego do wybranego fragmentu filmu dokumentalnego Włodzimierza Puchalskiego - legendarnego reżysera filmów przyrodniczych o Dolinie Baryczy z lat 50-ych. Młodzież dostała od nas 6 materiałów filmowych – Żaby i Gęsi, Niebezpieczeństwo, Pod Skrzydłem Mamy, Poranek, Sarenka, Wykluwanie z Jaja oraz kilka gotowych dźwięków pozyskanych w Dolinie Baryczy przez Michała Zygmunta. Wykorzystując swoją inwencję twórczą mogli wzbogacić gotowe dźwięki własnymi kompozycjami i / lub inną muzyką dostępną w sieci.

Zadaniem komisji konkursowej, wśród której znajdą się osoby związane ze światem muzycznym oraz profesjonaliście w dziedzinie edukacji przyrodniczej, oceniać będą wszystkie prace wg. następujących kryteriów:

  • Spójność - współgranie przygotowanej muzyki do obrazu filmowego
  • Inwencja twórcza - wykorzystanie własnych dźwięków, instrumentów, autorskiej muzyki
  • Praca zespołowa - zaangażowanie wszystkich członków zespołu
  • Etyka - podanie źródeł i informacji dot. wykorzystanych materiałów
  • Kreatywność - pomysłowość i różnorodność stosowanych technik przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej.
  • Powiązanie z regionem – wykorzystanie dźwięków pozyskanych z obszaru Doliny Baryczy

 

Wyniki konkursu poznamy w czasie Gali Finałowej, która odbędzie się 14 listopada w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu. Wtedy też zostaną wręczone statuetki Kreatora ECHOmusic dla twórców wyróżnionych prac konkursowych.