Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2010

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Wielka Sztuka w Małym Mieście

Krótkie przedstawienie działalności towarzyszenia Viva Art.

Twardogórskie Stowarzyszenie VIVA ART jest autorem projektu pt. „Wielka Sztuka w Małym Mieście”.

Jest to projekt mający na celu promocję i ożywienie wyjątkowego miejsca w Twardogórze – zabytkowego kościoła Św. Trójcy oraz organizowanie kameralnych imprez kulturalnych.

Celem projektu jest również zaproszenie do współpracy mieszkańców i miejscowych instytucji na rzecz promowania utalentowanej artystycznie młodzieży.

Przedsięwzięcie to umożliwi mieszkańcom gminy Twardogóra oraz ościennych gmin kontakt ze sztuką na wysokim poziomie. W ramach projektu w kościele Św. Trójcy odbędą się koncerty promujące muzykę klasyczną. Wykonawcami będą młodzi utalentowani muzycy ze szkół muzycznych w Miliczu i Wrocławiu oraz Społecznego Ogniska Muzycznego „ Allegretto”, a także koncerty profesjonalnych muzyków.

We współpracy z Biblioteką publiczną w Twardogórze, w ramach obchodów „Roku Chopinowskiego”, stowarzyszenie zorganizuje cykl spotkań pod hasłem „Znani twardogórzanie czytają dzieciom”. Podczas tych spotkań dzieci z miejscowych przedszkoli i szkół będą miały okazję zapoznać się z biografią i posłuchać utworów największego polskiego kompozytora. 

Zajrzyj na naszą stronę:   http://vivaart.kao.pl