Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2010

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Śladami kapliczek i krzyży przydrożnych gminy Twardogóra

Witamy i zapraszamy do aktywnego włączenia się w prace przy naszym projekcie „Śladami kapliczek i krzyży przydrożnych gminy Twardogóra”

Nasz projekt polega na opisaniu i skatalogowaniu, przydrożnych  kapliczek i krzyży znajdujących się na terenie gminy Twardogóra. Ważnym aspektem naszej pracy jest miejsce kapliczek i krzyży we wspomnieniach najstarszych mieszkańców naszej gminy. Wierzymy, że ta swoista „historia mówiona” będzie wspaniałym pomostem łączącym młodsze i starsze pokolenie mieszkańców naszej gminy. Uwieńczeniem naszego projektu będzie wydanie folderu który zawierałby nie tylko historię przydrożnych krzyży i kapliczek a także legendy z nimi związane ( zebrane od mieszkańców ) oraz fotografie. W folderze planujemy również umieścić zaplanowany przez nas szlak rowerowy „ śladami kapliczek i krzyży przydrożnych gminy Twardogóra”, który byłby sposobem na połączenie edukacji w zakresie historii regionalnej z atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.   

Stowarzyszenie Przyjaciół JPII pragnie zachęcić Państwa do wspólnej inicjatywy polegającej na zadbaniu o losy przydrożnych krzyży i kapliczek gminy Twardogóra, tak   przecież ważnych dla edukacji regionalnej naszej młodzieży i  edukacji  historycznej naszej społeczności. Osoby pragnące przyłączyć się do naszej akcji serdecznie zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy trzeci czwartek w Twardogórze ul Leśna 4a.

Szczególne cenne będą dla nas: stare fotografie kapliczek i krzyży, historie ich powstania (ufundowania)itp.

Szczegółowych informacji o projekcie udzieli Państwu inicjator przedsięwzięcia Pan Józef Mielnik w siedzibie stowarzyszenia JP2 oraz pod nr tel: 0609236053 

ZAPRASZAMY

2010-11-18 00:00:00

Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II w Twardogórze serdecznie zaprasza na wystawę „Krzyże i kapliczki naszej gminy”,


Wystawa otwarta

2010-11-30 00:00:00

W dniu 25.11.2010r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.: „ Krzyże i kapliczki naszej gminy”.