Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2010

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Integrujmy się – Segreguj razem z nami

Młodzież bezpośrednio zaangażuje się też w działania  w swoich szkołach i będzie prowadzić zajęcia  dotyczące segregacji odpadów co wzmocni efekt edukacyjny. Mieszkańcy Stawca zintegrują się w działaniach na rzecz poprawy wizerunku i atrakcyjności swojej miejscowości. Współpraca zmotywuje do aktywnego działania zarówno  młodzież jak i dorosłych.

Został już zorganizowany integracyjny spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem Baryczy co wzmocnia poczucie odpowiedzialności za środowisko a młodzież i reprezentanci naszych partnerów oczyściła fragment rzeki.

Zostanie oczyszczony ze śmieci fragment czarnego szlaku turystycznego co poprawi wizerunek miejscowości Stawiec .i  zwiększy  jej atrakcyjność dzięki czemu wzrośnie zainteresowanie okolicznych mieszkańców

Odbędzie się happeninig  pobudzający działania integracyjne i edukacyjne oraz wzmocni aktywność lokalną.

Włączymy jak największą liczbę osób ( dzieci, młodzież szkolną, dorosłych) mieszkańców wsi Stawca oraz partnerów lokalnych oraz uświadomimy, że czystość środowiska zależy od każdego z nas.

Odbędą się zajęcia edukacyjne dotyczące segregacji odpadów .w szkołach przygotowane i prowadzone przez bezpośrednich  uczestników projektu i ich opiekunów dla innych uczniów w szkole oraz dla rodziców.

Uczestnicy projektu pojada na wycieczkę edukacyjna do sortowni odpadów, aby naocznie przekonać się o celowości segregacji.

Informacje o działaniach będą wizualizowane na znakach graficznych ( w szkołach, instytucjach, urzędach, sklepach itp.).powstaną prace plastyczne, komiksy itp. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej

Powstanie  tablica informacyjno- edukacyjna , która zostanie postawiona w okolicy wysypiska śmieci w Stawcu.

Relacja z happeningu *Jak segregujesz tak żyjesz*

2010-10-28 00:00:00

W dniu 26 października 2010r odbył się Happening „ Jak segregujesz tak żyjesz” połączony ze sprzątaniem czarnego szlaku turystycznego w Stawcu


Wycieczka edukacyjna do Żmigrodu

2010-11-30 00:00:00

W dniu 23 listopada 2010r odbył się wyjazd edukacyjny dla grup szkolnych realizujących projekt „Integrujmy się – segreguj razem z nami”


warsztaty *śmieciowe* dla przedszkolaków

2010-11-30 00:00:00

W ramach projektu „Integrujmy się –segreguj razem z nami” zostały zaplanowane w listopadzie i grudniu zajęcia edukacyjne w szkołach przygotowane i prowadzone przez młodych ekologów, pod „czujnym okiem” ich nauczycieli.