Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Aktywni rodzice - aktywne dzieci

Celem projektu jest integracja społeczności, przede wszystkim rodziców i uczniów skupionych wokół szkoły. 

Rada Rodziców przy Gimnazjum w Wierzbnie wciąż szuka możliwych sposobów zorganizowania różnego rodzaju zajęć dla rodziców i ich dzieci, ale też pozostałych mieszkańców, a przez to ma nadzieję na zintegrowanie społeczeństwa wokół szkoły-najważniejszego ośrodka kultury w danej miejscowości. 

Nieprzypadkowy stał się wybór tańca jako formy przekazu, gdyż żadna z okolicznych instytucji nie umożliwia tej formy rekreacji, a jednocześnie taniec ludowy jest odwołaniem do tradycji i idei wspólnotowych. Wspólne wycieczki trasą Doliny Baryczy oprócz walorów edukacyjnych, pozwolą na integrację wielopokoleniową, a wieczorne warsztatowe spotkania na czerpanie z doświadczeń i wiedzy prowadzących.

Inicjatywa ta będzie miała wartości edukacyjne, rekreacyjne i wychowawcze. Działania w projekcie polegają na budowaniu dobrych relacji pomiędzy rodzicami i ich dziećmi oraz pozostałymi mieszkańcami Wierzbna poprzez wspólne artystyczne zajęcia warsztatowe oraz taneczne  prowadzone przez instruktora tańca ludowego i klasycznego zorganizowane z wykorzystaniem bazy lokalowej szkoły w Wierzbnie. Kolejnymi działaniami w projekcie są wspólne wyjazdy krajoznawcze z wykorzystaniem ścieżki edukacyjnej Doliny Baryczy, w tym zajęcia w Domu Drzewa.

Warsztaty artystyczne - "Prezenciarnia"

2018-01-14  22:03

Mamy taki czas w roku, kiedy mimo pośpiechu, pochylamy się nad drugim człowiekiem... 


Warsztaty artystyczne -"Babie lato"

2017-11-30  13:54

Stali bywalcy czekali na to spotaknie z niecierpliwością... Podobnie jak w ubiegłym roku, zebrała się grupa fanów zabawy z naturą..


Dom Drzewa! Było świetnie!

2017-11-30  13:51

Nasi nowi uczniowie z klas IV-VII wraz z rodzicami i opiekunami wybrali się do Domu Drzewa!


Tanecznym krokiem przez życie...

2017-11-30  13:40

Każda taneczna środa to okazja do spotakań i ciekawych zajęć... 


Wycieczki rowerowe po Dolinie Baryczy

2017-11-30  13:26

To było niezykłe doświadczenie: rower, las. mgła, stawy i edukacyjne walory Doliny Baryczy! Aż się nie chce wierzyć, że spotkało to nas dwukrotnie...


Hurra!!! Zaczynamy zajęcia taneczne!

2017-09-26  13:03

Nareszcie! Wszystko dopiete na ostatni guzik! Nasza intruktorka gotowa - grupy podzielone! Jutro startujemy! Mamy nadzieję, że taniec na dobre zagości  w Wierzbnie

Tak było na początku projektu. 4 miesiące mięły tak szybko, że zarówno uczestnicy, jak i intruktorka postanowili, że to nie może być koniec. 


Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wierzbnie, ul. Szkolna 4, 63-430 Odolanów, tel 62/ 733-17-91

koordynator: Małgorzata Bożek, bozek.malgorzata4@gmail.com