Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Przystanek Jankowa

Projekt ma na celu pogłębiebie integracji wsród mieszakńców sołectwa, wzmocnienie więzi międzypokoleniowej, nawiązanie współpracy i nowych kontaktów z innymi środowiskami w tym z lokalnym biznesem oraz promocji wsi wśród turystów.

Realizacja projektu oparta jest na bazie, którą stanowi plac rekreacji i wypoczynku przy świetlicy wiejskiej. Urządzony wspólnym wysiłkiem mieszkńców plac zostanie w ramach projektu doposażony w infrastrukturę, z której korzystac będą nie tylko mieszkańcy sołectewa, ale również turyści rowerowi licznie przyjezdżający przez nasze sołectwo. Mieszakńcy i turyści będą mogli korzystać z miejsca dostosowanego do organizacji imprez plenerowych i przystanku -  postoju w trakcie wycieczek rowerowych po okolicznych atrakcjach turystycznych.

 

Mieszkańcy sołectwa Jankowa w gminie Cieszków po raz kolejny zaangażowali się w działania na rzecz swojej społeczności. Po zrealizowanych wcześniej z powodzeniem w latach 2010, 2011 i 2012 projektach, również i w tym roku postanowili wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Inicjatywę przejęła nieformalna 4 osobowa grupa, która za pośrednictwem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej pozyskała finansowanie w kwocie 4.330 zł na projekt pn. „Przystanek Jankowa”. W wyniku realizacji projektu, plac przy świetlicy wiejskiej doposażony został w stojaki na rowery, grill obrotowy nad ognisko, dwie huśtawki 'bocianie gniazdo” i stół granitowy przy grillu. Została odmalowana wiata, a w najbliższych dniach mieszkańcy posadzą wokół ogrodzenia placu sadzonki tui oraz wykonają ławkę – huśtawkę. W ramach partnerstwa w projekcie z samorządem gminnym i Klubem Seniora w Cieszkowie, w dniu 02.09.2018 r. na placu odbył się piknik dla około 50 osobowej grupy uczestników rajdu rowerowego „szlakiem cieszkowskiego karpia”. Kolejny bardzo udany piknik dla mieszkańców z okazji sołeckiego święta pieczonego ziemniaka zgromadził ponad 40 osób i odbył się w niedziele 30.09.2018 r. Uczestnicy obu imprez z powodzeniem korzystali z nowych urządzeń pozyskanych w ramach projektu. Zakończenie projektu planowane jest na koniec m-ca października, a podsumowanie i prezentacja rezultatów odbędzie się na spotkaniu w świetlicy wiejskiej w najbliższą sobotę 13.10.2018 r. Z rezultatów projektu korzystać będą nie tylko mieszkańcy sołectwa, ale również turyści rowerowi, dla których będzie to dostępne miejsce postojowe na odpoczynek w trakcie wycieczek po okolicznych atrakcjach ziemi milickiej. Grupa realizująca projekt składa podziękowania partnerom, sponsorom, a przede wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w realizację i powodzenie działań na rzecz dobra wspólnego mających na celu integrację lokalnej społeczności.

nasadzenia

2019-01-12  23:02

na placu przy świetlicy wiejskiej posadziliśmy 80 szt tui


stół przy grillu

2018-10-12  00:38

powstaje stół z blatem granitowym na dwóch ceglanych stopach, dzieło Pana Leszka


raj rowerowy

2018-10-12  00:25

w dniu 02.09.2018 do Jankowej zjechali rajdowcy w liczbie około 50 osób.


bocianie gniazda powieszone

2018-10-11  23:51

huśtawki "bocianie gniazda" zwisające pod koroną wielkiego orzecha, sprawiają wielką frajdę dzieciakom, od maluchów po starsze


grill podwieszany nad ogniskiem

2018-10-01  21:25

grill na trojnogu z obrotowym, podwieszonym rusztem o średnicy 100 cm


spotkanie organizacyjne

2018-10-01  21:11


Koordynator projektu

Alicja Tokarz

email: wies.jankowa@spoko.pl

Wnioskodawca:

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej

Grażyna Krajewska

tel. 663 847 739   email:  krajewskag@op.pl