Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Świetlica Wiejska przyjaznym miejscem dla rozwoju społeczności lokalnej

Projekt "Świetlica Wiejska przyjaznym miejscem dla rozwoju społeczności lokalnej" stworzony został przez Inicjatywę Działaj Lokalnie "Dbamy o Swój Dom", w której skład wchodzą: Edyta Grzybkowska, Aneta Ratajewska oraz Ewa Kusztelak. Dostrzegając potrzeby mieszkańców sołectwa Korzeńsko, postanowiliśmy stowrzyć przyjazne miejsce, w którym zadbamy o rozwój kulturalno-sportowy mieszkańców.

Głównym celem naszego projektu jest więc uporządkowanie świetlicy wiejskiej, by mieszkańcy chętnie uczęszczali do naszego centrum kultury, brali udział w spotkaniach i warsztatach, a także działali na rzecz społeczności lokalnej. Dodatkowo, w ramach projektu zostanie zorganizowanych szereg warsztatów, skierowanych dla dzieci i dorosłych. Będą to warsztaty sportowe, historyczne i plastyczne, które upamiętnią 15-lecie przynależności Polski do Unii Europejskiej, 20-lecie przynależności do NATO, a także 30-rocznicę przemian demokratycznych w Polsce. Warsztaty nie dość, że wpłyną pozytywnie na rozwój mieszkańców sołectwa Korzeńsko, tak dodatkowo zaangażują społeczność, zintegrują ją, a także pokażą, że wspólnie możemy więcej, możemy zadbać o nasz dom i nawet w małej miejscowości, jaką jest Korzeńsko, mieszkańcy oraz przede wszystkim dzieci, mają szansę rozwijać swoje zainteresowania i brać udział w ciekawych zajęciach.

Projekt będzie trwał sześć miesięcy: od czerwca do listopada 2019 roku.W ciągu tego okresu zaplanowaliśmy szereg zadań, które wspólnie z mieszkańcami będziemy realizować:

Uporządkujemy salę główną świetlicy wiejskiej w Korzeńsku, zdemontujemy stary sprzęt gimnastyczny, wymienimy drzwi wejściowe, pomalujemy ściany, zakupimy i zawiesimy elementy dekoracyjne.

Odrestaurujemy domek wystawienniczy, który wykorzystany będzie do promocji naszego sołectwa na eventach zewnętrznych. W ramach projektu Korzeńsko weźmie udział w Dożynkach Gminy Żmgród w Radziądzu. Serdecznie na nie zapraszamy!

Zorganizujemy szereg warsztatów dla mieszkańców. Dla dzieci odbędą się warsztaty historyczne, połączone z plastycznymi oraz kulturoznawcze. Dla młodzieży i dorosłych zorganizujemy Mini Maraton Fitness. Wszyscy mieszkańcy zostaną także zaproszeni na szczególne warsztaty historyczne, gdzie seniorzy z Korzeńska podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z przemianami ostatnich 30 lat.

Projekt podsumuje wydarzenie w listopadzie, gdzie wyemitujemy stworzony film z realizacji projektu, pokażemy dokumentację zdjęciową, a także odbędą się występy lokalnych zespołów.

Ruszamy z warsztatami!

2019-10-11  14:30

W ramach realizacji projektu Inicjatywa DL "Dbamy o Swój Dom" zaplanowała szereg warsztatów dla mieszkańców. Jako pierwsze odbędą się warsztaty historyczno-plastyczne dla dzieci.


Artyści w akcji - świetlica odmalowana!

2019-09-18  08:01

Przyszedł czas na walkę artystów, czyli "ubranie" świetlicy wiejskiej w nowe kolory.  Z dumą oświadczamy, że... zadanie zostało wykonane!


Dożynki Gminy Żmigród zaliczone!

2019-08-29  08:01

Wspaniały, ludowy klimat, wieńce dożynkowe, występy artystyczne i ... nasze piękne stoisko wystawiennicze! Tak właśnie Sołectwo Korzeńsko zrealizowało kolejne zadanie w ramach projektu "Świetlica wiejska przyjaznym miejscem dla rozwoju społeczności lokalnej".


Poznajcie naszych Spartan!

2019-06-28  08:27

Twardy i waleczny. Dzielny i niezłomny. Z ogromnym hartem ducha i sprytem. Te cechy tworzą charakterystykę Spartanina - człowieka wychowanego na prawdziwego żołnierza w Sparcie według tradycji, od czasów Likurga. Jak się okazało te cechy to również cechy mężczyzny z Korzeńska, który dzielnie walczy podczas remontu świetlicy wiejskiej.

 


Pierwsze starcie za nami!

2019-06-11  22:04

Za rycerzami z Korzeńska pierwsze starcie! Prace remontowe na świetlicy wiejskiej ruszyły pełną parą. Już dziś możemy pochwalić się zdemontowanym sprzętem gimnastycznym.


Rycerze Króla Artura

2019-06-04  23:07

Inicjatywa "Dbamy o Swój Dom" ruszyła z kopyta! Właśnie dziś odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Król Artur, czyli w tym przypadku koordynator naszego projektu, rekrutował swoich rycerzy - wolontariuszy.


Gotowi, do startu... START!

2019-06-03  23:02

Umowa podpisana, czas działać! 31 maja br. w siedzibie Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w Miliczu spotkaliśmy się wspólnie z beneficjentami programu "Działaj Lokalnie XI" edycji 2019, by podpisać umowy o dofinansowanie projektu.


Jesteś zainteresowany naszym projektem? Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem!

E-mail: edyta.grzybkowska@gmail.com