Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2021

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Zazieleńmy Zielone Liceum na 75-lecie Szkoły

Obecnie skwer przed i LO w Miliczu to typowe postkomunistyczne zieleńce, obsiane trawą i obsadzone żywopłotem z ligustrów. Tereny zielone są zbyt ubogie gatunkowo i nie spełniają funkcji użytkowych, ekologicznych i reprezentacyjnych, a uczniom brakuje przyjaznej przestrzeni, w której mogliby w spokoju uczyć się i rozmawiać. Chcemy to zmienić i wiemy, jak to zrobić, ale musimy działać wspólnie, bo Zielone Liceum to nasze wspólne dobro i tylko razem możemy przyczynić się do pozytywnej zmiany. Chcemy zaangażować społeczność szkoły i jej absolwentów, by powstało różnorodne gatunkowo miejsce przyjazne przyrodzie i uczniom, a zarazem roślinna wizytówka I LO w 75-lecie jego istnienia. Ważne jest też, by uczniowie i absolwenci poprzez uczestnictwo w pracach nad tym zielonym miejscem zintegrowali się w działaniu dla szkoły i przyrody, by nauczyli się, że warto działać lokalnie.

Stowarzyszenie Absolwentów I LO działa od ponad 10 lat, a w Programie "Działaj Lokalnie" uczestniczymy po raz drugi. W poprzedniej edycji realizowaliśmy projekt "Spichlerz pamięci Zielonego Liceum".

Spotkanie w Starostwie Powiatowym - mamy zielone światło na realizację naszego projektu

2021-06-15 00:27:35

11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Miliczu Zarząd naszego Stowarzyszenia w składzie: Damian Stachowiak - prezes, Adam Aleksandrowicz - sekretarz i Magdalena Fortuniak - członek Stowarzyszenia i koordynatorka projektu oraz Maja Trafankowska - absolwentka naszej Szkoły i ekspert w sprawach rewitalizacji terenów zielonych, spotkał się w tej sprawie ze starostą milickim Sławomirem Strzeleckim i dyrektor I LO Marzeną Rokitą. Panu Staroście nasz projekt bardzo się spodobał. Włodarz, który jest również członkiem naszego stowarzyszenia i przez wiele lat był nauczycielem i dyrektorem I LO, zadeklarował wsparcie i obiecał, że przedstawi temat projektu na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu. P. Czeka nas jeszcze wiele uzgodnień, ale mamy zielone światło ze strony organu prowadzącego Szkoły, a od początku pełne wsparcie dyrekcji I LO, za co serdecznie dziękujemy!


Koordynatorka projektu: Magdalena Fortuniak, e-mail: magdalena.fortuniak@gmail.com