Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2022

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Plenerowe spotkania w ruinach Żmigrodzkiego Zamku

WYJDŹ Z DOMU,  ZABIERZ ZNAJOMYCH!  BĄDŹMY ZNOWU RAZEM!

W okresie pandemii mieszkańcy pozbawieni byli dostępu do powszechnie rozumianej kultury artystycznej, udziału w eventach, przedsięwzięciach kulturalnych. Izolacja spowodowała w znacznym stopniu zanik relacji społecznych, depresje, zmniejszenie poczucia własnej wartości oraz w dużej mierze szereg problemów emocjonalnych.

Członkowie Fundacji Razem Być w ramach pozyskanego grantu  z programu „Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, wspólnie z Gminą Żmigród, Zespołem Placówek Kultury i Zespołem Pałacowo- Parkowym w Żmigrodzie rozpoczynają realizację projektu pn. „Plenerowe spotkania w ruinach Żmigrodzkiego Zamku”, który ma na celu integrację wielopokoleniową mieszkańców gminy Żmigród, w tym uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy po okresie pandemii.

Planujemy  i zachęcamy młodzież naszych szkół, ludzi dorosłych, w tym młodzież i dorosłych przybyłych z Ukrainy do udziału w plenerze malarskim „Sztuka w Dolinie Baryczy”, konkursu wiedzy o Polsce i Ukrainie „Poznaj mój kraj” oraz udziału w trzech eventach muzycznych: „Zaproszenie w wakacyjną podróż”,  „Muzykowanie w ruinach Żmigrodzkiego Zamku”, "Muzyka lekiem na całe zło...", połączonych z wystawą powstałych prac malarskich, konkursem wiedzy o Polsce i Ukrainie oraz karaoke. Wspólne przygotowanie przedsięwzięć zaktywizuje nas mieszkańców do czynienia dobra na rzecz innych. Kochani, spotykamy się na:

Plenerze malarskim „Sztuka w Dolinie Baryczy” – 20.06.2022 r.

oraz trzech eventach muzycznych, podczas których usłyszymy nasze lokalne zespoły muzyczne oraz zaproszonych gości:

  1. „Zaproszenie w wakacyjną podróż" + wystawa prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego  – 02.07.2022 r.  Zespół Pałacowo- Parkowy w Żmigrodzie
  2. "Muzykowanie w ruinach Żmigrodzkiego Zamku" w połączeniu z konkursem wiedzy o Polsce i Ukrainie - 12.08.2022 r. Zespół Pałacowo- Parkowy w Żmigrodzie
  3. "Muzyka lekiem na całe zło...". + karaoke oraz występ wokalny polsko – ukraiński, Katarzyny Łyczko (nauczycielki muzyki, animatorki, wokalistki) oraz Marii Tit (chórzystki i solistki pochodzenia Ukraińskiego).– 03.09.2022 r. Zespół Pałacowo- Parkowy w Żmigrodzie

ZAPRASZAMY!                         

III event muzyczny - "Muzyka lekiem na całe zło..."

2022-10-22 00:18:50

III event muzyczny pt. "Muzyka lekiem na całe zło..." za nami!!! 24 września spotkaliśmy się tym razem w związku z jesienną już pogodą w Żmigrodzkim Domu Kultury. Był to kolejny etap realizacji projektu pn. „Plenerowe spotkania w ruinach Żmigrodzkiego Zamku” w ramach pozyskanego grantu z programu „Działaj Lokalnie”, przy współpracy z Gminą Żmigród, Zespołem Placówek Kultury i Zespołem Pałacowo- Parkowym w Żmigrodzie.    


III event muzyczny

2022-09-16 00:26:49


II event muzyczny

2022-08-15 10:40:06

Członkowie Fundacji Razem Być ze Żmigrodu w ramach programu „Działaj Lokalnie”, wspólnie z Gminą Żmigród, Zespołem Placówek Kultury i Zespołem Pałacowo- Parkowym w Żmigrodzie realizują projekt pn. „Plenerowe spotkania w ruinach Żmigrodzkiego Zamku”.   12.08.2022 r. miał miejsce II event muzyczny pn. "Muzykowanie w ruinach Żmigrodzkiego Zamku". Zagrali: Pudełko Łakoci, Suck my glove oraz ALE. Byliśmy uczestnikami pokazu tresury psów  zaprzyjaźnionej z nami Fundacji PSI PATROL z Leszna.  Rozdaliśmy nagrody w ramach konkursu wiedzy o Polsce i Ukarainie. Ulotki konkursowe przygotowali uczniowie ZSS w Żmigrodzie przy współpracy z uczniami pochodzenia ukraińskiego z PWSZ w Żmigrodzie. Najmłodszy uczestnik, Staś zaskoczył nas swoją wiedzą. :) Następnie w cudnej scenerii ruin żmigrodzkiego zamku, w ciepły, letni wieczór spotkaliśmy się, by dać się ponieść muzyce, odpocząć, zaciśnić lub nawet odkurzyć relacje międzyludzkie po długim czasie izolacji.  Kochani, przed nami jeszcze jeden event muzyczny. Kolejne niespodzianki, kolejna okazja, by znowu być razem! Już we wrześniu!!! Mamy nadzieję, że dacie się wprowadzić w nastrój "Muzyki, która jest lekiem na całe zło...". Do zobaczenia!!!    Fundacja Razem Być   fot. Marika Lokś


Zaproszenie na II event muzyczny

2022-08-05 23:52:55

Zapraszamy do wielopokoleniowej i międzynarodowej integracji mieszkańców gminy Żmigród w Zespole Pałacowo – Parkowym w Żmigrodzie.


I event muzyczny

2022-07-12 17:53:40

I event muzyczny „Zaproszenie w wakacyjną podróż" + wystawa prac plastycznych powstałych podczas pleneru malarskiego już za nami!!!

 


Zaproszenie na I event muzyczny

2022-06-26 15:30:22

Tym razem będzie dość mocno, z przytupem, ale im dalej tym łagodniej.

Zapraszamy!!!


Plener malarski „Sztuka w Dolinie Baryczy”

2022-06-20 18:47:08

Dziś, 20.06.2022 r. zrealizowaliśmy pierwszy etap naszego projektu: plener malarski „Sztuka w Dolinie Baryczy”, który miał miejsce w przepięknej oranżerii w Zespole Pałacowo – Parkowym w Żmigrodzie, przy akompaniamencie muzyki relaksacyjnej. 

 


Fundacja Razem Być

Marika Lokś

fundacja.razembyc@wp.pl