Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2022

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Sąsiedzkie spotkania

Sąsiedzkie spotkania to projekt polegający na zorganizowania cyklicznych  spotkań mieszkańców wsi Wysocko Małe i Smardów, które będą odbywać się raz w tygodniu w okresie od sierpnia do listopada 2022.  

Naszym celem jest poprawa relacji sąsiedzkich, minimalizacje skutków pandemii w tym poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego mieszkańców oraz odciągnięcie młodzieży i dzieci od wirtualnych spotkań.

Podczs spotkań zorganizowane zostaną zadania mające na celu aktywizację i intergrację mieszkańców:

1.Zadanie 1 -Zumba - 12 spotkań  od miesiąca września, intensywne zajęcia ruchowe  dostępne będą dla wszystkich mieszkańców i poprawią sprawność fizyczną i zintegrują mieszkańców.

2. Zadanie 2 - Zajęcia integracyjne z wykorzystaniem gier, quizów, zabaw - 16 spotkań (piersze 4 spotkania będą kontynuacją projektu "sąsiedzkie piątki", kolejne 12 spotkań będą odbywać się w czwartki równolegle  z zajęciami Zumby. Planowane są doświadczenia i eksperymenty z wykorzystaniem domowych materiałów i produktów.  OSP z Wysocka Małego umożliwi zwiedzanie remizy strażackiej i wykonany zostanie pokaz strażacki umożliwiający poznanie specyfiki pracy strażackiej. Planowane jest również sadzenie drzew - Jabłonowa aleja- drzewa sadzone będą wzdłuż ulicy Ostrowskiej i jest nawiązaniem do historycznego wyglądu ulicy.

3. Zadanie 3 - Konkurs plastyczny z nagrodami na podsumowanie projektu " Opowiedz o projekcie", zostanie również przeprowadzony konkurs wiedzy  o Dolinie Baryczy, który ma na celu poszerzenie wiedzy o otaczającej nas przyrodzie. Dla uczestniczących w zumbie zaplanowany jest  konkurs nabytych umiejętności ruchowych. 

Cały tydzień czekamy na RITMO

2022-09-27 14:16:23

   


JEST NAS CORAZ WIĘCEJ!!!!

2022-09-18 20:20:22

RITMO DO BRAZIL + ZUMBA to taniec fitness,który powstal z połączenia dwóch dyscyplin Brazuca Fitness oraz Samba Fit, ale przede wszystkim to ogromna dawka super energii, którą polecamy wszystkim!!! 

Co nas cieszy najbardziej? Ze jest nas coraz więcej!!! Spotykamy się, tańczymy, ćwiczymy i super się przy tym bawimy!!!


Pierwsze zajęcia Zumby

2022-09-09 14:59:47

Za nami pierwsze zajęcia Zumby RITMO DO BRAZIL. Mimo ulewy i burzy frekwencja dopisała :) 

Roztańczeni rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach tym bardziej, że podczas naszych zajęć ich pociechy również się nie nudziły :) 

Jesinna forma spotkań od września odbywać się będzie co tydzień w czwartki w sali wiejskiej.

 


POŻEGNANIE WAKACJI

2022-08-30 20:00:08

W miniony piątek z przykrością, ale bardzo licznie i wesoło pożegnaliśmy wakacje...

Poza zajęciami sportowymi nawiązaliśmy do powrotu w szkolne ławy wykorzystując gry podwórkowe, ciekawe gry edukacyjne, oraz robiiśmy eksperymenty chemiczne.

Jak zwykle pogoda dopisała w stu procentach, a kolejne spotkania przenosimy już do sali wiejskiej.


PIĄTKOWE SPOTKANIE Z KLASYKAMI

2022-08-22 16:58:35

W piątek 19 sierpnia nasz plac przy sali wiejskiej odwiedziły Klasyki z Odolanowa, oraz zabytkowe motocykle.

Podczas gdy dorośli mogli na moment wrócić do motoryzacyjnej przeszłości, dzieci próbowały swoich sil na nowozakupionych grach podwórkowych oraz sportowych. 

Gościliśmy również telewizję PROART.

Pomimo iż nasze spotkanie zakończyło się odrobinę wczesniej ze względu na zapowiadającą się burzę i tak  zaliczamy je  do bardzo udanych. 


W MINIONY PIĄTEK BYŁO SPORTOWO I KOLOROWO!!!

2022-08-16 21:23:45

W miniony piątek postawiliśmy na sport i kreatywność.Aż miło patrzeć na roześmiane kolorowe buzie i artystyczne dzieła naszych milusińskich. Największym powodzeniem cieszyła się gra w Speedball oraz nauka jady na łyżworolkach. Uwielbiamy się ruszać i zarażać tym innych!!!!


Sąsiedzki piątek zaliczamy do aktywnych i kreatywnych!

2022-08-06 20:12:58

Działo się działo, nudy nie było. Jest to już 5 piątek naszych sąsiedzkich spotkań lecz pierwszy i nie ostatni w ramach projektu.


Małgorzata Łukowicz

gosia.lukiwicz@wp.pl

Anna Berlik 

ania.berlik@gmail.com