Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2024

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Uciechów Beach Club

Na spotkaniu organizacji działających na terenie naszej wioski wspólnie podjęliśmy decyzję o wybudowaniu boiska do piłki siatkowej plażowej. Główne cele projektu: -pokazanie mieszkańcom alternatywy do wspólnego, aktywnego spędzania czasu z dala ode komputera, telefonu, - budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich, mieszkańców i turystów, - nauka nowej dyscypliny sportu: siatkówka plażowa, - prowadzenie cyklicznych zajęć sportowych, - nauka zdrowej rywalizacji, -ochrona zdrowia. Dobrem wspólnym jakie chcemy rozwijać to pogłębianie więzi pomiędzy mieszkańcami i angażowanie w projekt jak największej liczby osób, celem wspólnego dobra i obopólnych korzyści. Granie na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Grając w siatkówkę plażową na zewnątrz, dotleniamy organizm, poprawiamy wydolność serca i krążenie krwi. Czujemy się lepiej i nasze samopoczucie też jest lepsze. Podczas grania w siatkówkę plażową, angażujemy całe ciało, dlatego świetnie wpływa na nas kondycyjnie, a także spala sporo kalorii. Wykonujemy bardzo dużo niepozornych ruchów: biegamy, schylamy się, podskakujemy.

 

Nasz projekt polega na budowie boiska do siatkówki plażowej oraz warsztaty ze znanymi osobami zajmującymi się sportem. Chcemy przeprowadzić zabiegi: - wyrównania terenu, -wyznaczenia areału pod boisko, -zebranie hummusu, -wytyczenie krawężników i boiska, - wysypanie i wyrównanie piasku, - zamontowanie słupków i siatki oraz taśm wyznaczających boisko, -zorganizowanie treningów siatkarskich, - zorganizowanie rozgrywek wśród mieszkańców i chętnych z innych okolicznych wiosek (Turniej o puchar Starosty Ostrowskiego), z ogniskiem i wspólna integracją. Podczas turnieju odbędzie się także konkurs na najlepszy kompot i powidła własnej roboty.Planujemy również cykliczne rozgrywki.

Zaczynamy działać- wymierzanie i korytowanie boiska.

2024-07-19 23:25:25

Po zdobyciu pozwoleń przystępujemy do pracy. Na początek wytyczenie miejsca na boisko. Następnie w piątkowe przedpołudnie do naszego parku zajechała koparka, dzięki której wykonanie zagłębienia pod boisko odbyło się bardzo sprawnie.


Szkolimy się!

2024-07-05 00:02:50

1 lipca 2024r.spotkaliśmy sie  w Ośrodku Działaj Lokalnie- Partnerstwo dla Doliny Baryczy, aby poznać tajniki realizacji i rozliczania naszego projektu "Uciechów Beach Club". Od  Pani prezes Ingi Demianiuk Ozgi i koordynatora Działaj lokalnie pana Jana Bernackiego dowiedzieliśmy jak prawidłowo realizować projekt oraz otrzymaliśmy materiały promocyjne. Podczas spotkania wszyscy grantobiorcy w skrócie opowiedzieli co planują zrobić w tegorocznej edycji programu. 

 

Pełni entuzjazmu zabieramy sie do pracy.


Koordynator projektu: Dorota Piec tel. 667300408, e-mail: dorotapiec1@op.pl