Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2009

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Ostoja średniowiecznego życia...

Głównym celem projektu jest zaznajomienie lokalnej społeczności z historią regionu na którym żyją.

mala fotka

Dostrzegając zapotrzebowanie na wiedzę historyczną postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludności.

Głównym celem jest podniesienie świadomości mieszkańców powiatu milickiego w dziedzinie historii naszego regionu poprzez zajęcia, które pobudzą chęć do poszerzenia swojej wiedzy na temat przeszłości miejsca swojego zamieszkania. Projekt pozwoli na zwrócenie uwagi na walory historyczne naszych rodzimych ziem.

Zadania projektu:

  • Przygotowanie merytoryczne i praktyczne do przedstawienia pokazów i inscenizacji przed publicznością w plenerze. (około 12 osób bezpośrednio zaangażowanych w działania projektu- członkowie Bractwa)
  • Utworzenie mobilnego średniowiecznego obozowiska umożliwiającego zwiększenie zainteresowania dawną historią regionu (około 20 osób- członkowie Bractwa i rzemieślnicy, którzy pomogą w wykonaniu obozowiska)
  • Wyjazd do Tarchalic w celu podpatrzenia technik średniowiecznego rzemiosła i zaznajomienie się z innymi bractwami działającymi niedaleko naszej miejscowości. (członkowie Bractwa i kandydaci
  • Doskonalenie sztuki władania orężem. Treningi przygotowujące do profesjonalnych inscenizacji (członkowie Bractwa)
  • Organizacja pokazów, inscenizacji związanych tematycznie z legendami Doliny Baryczy, w ramach Dni Karpia t.j. podczas imprezy plenerowej na stawach „Odłowy” oraz pikniku edukacyjnego „Karp jest cool” (osoby przygotowujące pokazy- członkowie bractwa; publiczność około 1000 osób)
  • „Żywe” lekcje historii, dla szkół i przedszkoli wykorzystując do tego wcześniej pozyskaną wiedzę i umiejętności (przygotowanie- członkowie bractwa; uczestnicy 300 osób)
  • Organizacja i współudział z innym bractwem w turnieju (rodzaj warsztatów) zlokalizowanym na ziemi powiatu milickiego (około 20 osób)