Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Organizujemy się dla pasji

Nasze Stowarzyszenie "Jedni dla drugich" działające na terenie gminy Przygodzice otrzymało 3.350,00 zł dotacji na realizację własnego projektu, złożonego w ramach X edycji konkursu "Działaj Lokalnie". Projekt zakłada warsztaty skierowane dla dzieci i ich opiekunów o różnorodnej tematyce:
1) warsztaty kulinarne - ziemniak pod różnymi postaciami na święto pieczonego ziemniaka (plenerową rodzinna imprezę), przygotowanie soków owocowych i warzywnych,  "mój ulubiony deser" czy piernikowe szaleństwom, jako tradycyjny wypiek i prezent dla bliskich,
2) warsztaty plastyczno-artystyczne i rękodzieło: skierowane dla uczniów, organizowane po zajęciach
lekcyjnych jako oferta ciekawych zajęć artystycznych. Przygotowane rękodzieła wykorzystane zostaną m.in. jako
elementy wystroju wnętrz domowych, ręcznie robione kartki świąteczne czy podczas uroczystości
obchodów odzyskania niepodległości połączonej z nadaniem szkole imienia.
3) warsztaty teatralne żywego słowa: skierowane dla uczniów, po zajęciach lekcyjnych. Pierwszy spektakl zostanie przygotowany w tematyce odzyskania niepodległości i zaprezentowany zostanie na finałowej uroczystości tj. obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę z jednoczesnym nadaniem imienia szkole podstawowej. Przygotowany spektakl będzie wystawiany również w późniejszym okresie np. na "Dzień Babci i
Dziadka".
4) Przewiduje się dwie uroczystości: święto pieczonego ziemniaka oraz finałowe święta odzyskania niepodległości połączonego z nadaniem imienia szkole.

Działania zaplanowane zostały do realizacji od początku września br.

 

 

Karolina Walczybok

 

 

Warsztaty - piernikowe szaleństwo

2018-12-10  22:41Kolejene warsztaty kulinarne

2018-11-20  22:41

Sporym zainteresowaniem cieszą się warsztaty kulinarne. Dzieci mają okazję poznać nowe smaki - nasion  chia, awokado, jarmużu - bogate w składniki mineralne. Dzieci same wybierały które dodatki wykorzystają do swoich deserków. Niewątpliwie warsztaty kulinarne będą kontynuowane po zakończeniu realizacji projektu.   


Obchody odzyskania niepodległości

2018-11-12  23:38


Fotorelacja z warsztatów kulinarnych

2018-11-03  18:58

 

Zrealizowano kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Jedni dla Drugich” z Programu „Działaj Lokalnie”.

 

Pod okiem rodziców dzieci przygotowywały soki owocowo-warzywne. Przygotowane soki okazały się być pysznymi smakołykami i zarazem bombami witaminowymi. Myślę, że każdy Maluch wybrał swój ulubiony smak, którego z pewnością przygotuje w domu ze swoimi rodzicami.

 


Pierwsza inauguracja warszatów teatralnych

2018-10-28  19:26


Warsztaty teatralne

2018-10-28  19:03

Trwają intensywne próby teatrale przed ważną uroczystością, która się wkrótce wydarzy w Szkole Podstawowej w Przygodzicach.    


Święto pieczonego ziemniaka w Przygodzicach

2018-09-28  16:05

Piękna pogoda pomogła we wspaniałej imprezie plenerowej.   


Warsztaty plastyczne i rękodzieło

2018-09-28  15:48

Kompozycje kwiatowe  z kolorowych liści.


Warsztaty kulinarne „Potrawy na bazie ziemniaków”

2018-09-28  15:10

W godinach południowych każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowała potrawę, której obowiązkowym składnikiem był ziemniak, a które po przygotowaniu  degustowane były w tym dniu na pikniku z okazji  Święta pieczonego ziemniaka.  


Umowa na dofinansowanie projektu już zawarta

2018-07-12  18:30


Karolina Walczybok

koordynator projektu

tel. 607-842-665