Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Seniorzy upowszechniają wiedzę historyczną korzystając z nowych technologii

Projekt realizowany będzie przez twardogórski Coolturalny Klub Seniora od 1 września do 20 grudnia 2017 roku.

Projekt będzie wykorzystywał wiedzę i zainteresowania uczestników oraz uczył ich wykorzystania nowych technologii. Poza tym będzie aktywizował środowisko ludzi starszych. Nasze miasto ma ponad 700-letnią historię, na terenie gminy istnieją liczne cenne zabytki architektury - barokowe kościoły i pałace, aktualnie jeden w trakcie rewitalizacji. Uważamy, że warto je obejrzeć, sfotografować, opisać na blogu, w gazecie regionalnej, opowiedzieć o nich na spotkaniach z seniorami i nie tylko. Uczestnikami warsztatów i wycieczek oraz redaktorami bloga i profilu będą członkowie Coolturalnego Klubu Seniora, odbiorcami treści oraz wystawy będzie cała społeczność lokalna a także turyści i miłośnicy historii korzystający z internetu.

Projekt będzie polegał na zapoznaniu seniorów z możliwościami fotografii cyfrowej, zorganizowaniu trzech wycieczek połączonych z fotografowaniem zabytków, założeniu i prowadzeniu bloga o historii i sztuce naszej gminy, założeniu i prowadzeniu analogicznego profilu w serwisie Facebook oraz przygotowaniu wystawy fotograficznej, która może być eksponowana zarówno jako wystawa stała (np. w sali wystawowej kompleksu pałacowego w Goszczu) jak również jako wystawa towarzysząca imprezom roku jubileuszowego Twardogóry - w 2018 roku przypada 725. rocznica nadania praw miejskich.

Warsztaty fotograficzne

2017-09-06  15:42

Dziś rozpoczęlismy pracę nad naszym projektem. Ponieważ obraz jest często wart więcej niż tysiąc słów, pierwszym etapem naszych działań są warsztaty fotograficzne, które prowadzi wrocławski fotografik - pan Adam Marecik.

Podczas części teoretycznej naszego pierwszego spotkania dowiedzieliśmy się jak kadrować zdjęcia, jak najlepiej wykorzystywać światło, jak robić ciekawe zdjęcia obiektów i osób na ich tle. Był również czas na pytania uczestników warsztatów.

Podczas części praktycznej udaliśmy się po posąg Herkulesa i w sąsiedztwo kościoła św. Trójcy w Twardogórze, gdzie pod okiem pana Adama próbowaliśmy wyszukiwać jak najatrakcyjniejsze ujęcia, kadrować na różne sposoby, fotografować z oddali i z bliska.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, a w międzyczasie będziemy ćwiczyć nowe umiejętności i próbować fotografowania obiektów w różnym oświetleniu - rankiem, po południu, o zmroku, a może również w nocy. :)


Uroczyste podpisanie umowy dotacji

2017-07-19  12:36

W dniu 18 lipca 2017 r. w siedzibie Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w Miliczu podpisana została umowa dotacji na realizację projektu pod nazwą "Seniorzy upowszechniają wiedzę historyczną korzystając z nowych technologii". 


Coolturalny Klub Seniora

Prezes - Aleksandra Dwornikowska

e-mail: a.dwornikowska@gmail.com

 

Informacje, promocja projektu

Dorota Śliwak

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze

e-mail: bibdor@go2.pl

tel. 71 315 80 17