Celem projektu jest zaktywizowanie uczestników zarówno młodzieży jak i dorosłych poprzez edukację i praktyczne działania do podejmowania inicjatyw na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Projekt będzie polegał na promocji i wprowadzeniu w praktykę edukacyjną materiałów i propozycji materiałów WWF, które będą inspiracją za zaplanowania zajęć edukacyjnych przez uczniów i nauczycieli. Włączenie jak największej liczby osób : młodzieży i dorosłych.
Działania projektowe skierowane są do nauczycieli i uczniów ze szkół Doliny Baryczy, którzy zaeklarowali udział w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy (udział dobrowolny - deklaracja udziału)
W ramach projektu zaplanowano przygotowanie i przeprowadzenie przez uczestników ( kilkuosobowe grupy projektowe ze zgłoszonej szkoły) lekcji dla swoich rówieśników lub spotkania dla rodziców z wykorzystaniem materiałów WWF.
Wykonanie fotorelacji z przeprowadzonych zajęć, wysłanie do koordynatora - będą sukcesywnie zamieszczane na stronie projektu DZL.
Podsumowanie - zaprezentowanie podczas wspólnego spotkania efektów projektu, dyskusja panelowa o problemach związnych ze zmianami kliamtu i mozliwości zmniejszania śladu węglowego podczas "
odkrywania" Doliny Baryczy
Wyjazd dla uczestników do Korzeńska - zwiedzanie planowanego Centrum Energii Odnawialnej i Bioróżnorodności, warsztaty w śeietlicy wiejskiej dotyczące energii odnawialnej, działań na rzecz bioróżnorodności w Dolinie Baryczy oraz czynnej ochrony przyrody.
Podsumowanie projektu "Odkrywaj Dolinę Baryczy i zmniejszaj ślad węglowy" i warsztaty w Korzeńsku
2022-12-18 17:05:19
W ramach projektu, zajęcia o zmniejszaniu śladu węglowego dla których inspiracją były materiały na stronie WWF przeprowadzono w 8 szkołach Doliny Baryczy,utworzono 11 grup projektowych, zaangażowało się 34 uczniów, 8 nauczycieli - opiekunów grup projektowych( w ramach wolontariatu), w zajęciach uczestniczyło 344 uczniów (od I do VIII klasy)
Grupy projektowe:
z gminy Przygodzice: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy
z gminy Odolanów: Szkoła Podstawowa im. Jana pawła II i gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie
z gminy Cieszków: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pakosławsku
z gminy Żmigród: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku
z gminy Krośnice: Zespół Szkół w Krośnicach, Szkoła Podstawowa im. I. Łukasiewicza i Szkoła Podstawowa w Kuźnicy Czeszyckiej
z gminy Milicz: Szkoła Podstawowa we Wróblińcu
z gminy Twardogóra: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana pawła II w Twardogórze
Młodzież we Wróblińcu też wie jak zmniejszać ślad węglowy
2022-12-12 12:06:54
W szkole Podstawowej we Wróblińcu uczennice: Aleksandra Kulikowska i Antonina Cierniejewska w dniu 21.11.2022 przeprowadziły zajęcia dla 21 uczniów z klas 8 i 6. Opiekunem jes p. Dorota Piec
Żyję na 6! w Twardogórze
2022-12-11 13:35:33
Tym razem grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 W Twardogórze edukowała o śladzie węglowym!
Grupa w składzie: Patrycja Kreczmar, Kalina Wesołowska i Magdalena Pietrzykowska przeprowadziła zajęcia pt. Żyję na 6! zajęcia odbyły się 30.11.2022 i wzięło w nich udział 23 uczniów z kl VIII.
W Krośnicach zajęcia przeprowadzone przez młodziez dla ośmioklasistów
2022-12-05 19:04:27
Tym razem grupa projektowa w składzie: Julia Ochocka, Julia Kwiecień i Gabriela Koziel ze szkoły w Krośnicach edukowały jak można zwiedzać Dolinę Baryczy i zmniejszać ślad węglowy. W zajęciach uczestniczył 45 uczniów z trzech klas ósmych
Opiekunem grupy jest p. Dariusz Kaliszczak
O zmniejszaniu śladu węglowego w Dębnicy
2022-12-01 10:36:41
W Szkole Podstawowej w Dębnicy młodzi edukatorzy przeprowadzili dwa zajęcia dotyczące tematyki projektu.
W dniu 28.11.2022 uczennice klasy 6b- Amelia Wojtasik, Emilka Kupczyk zrobiły lekcję dla 15 uczniów ze swojej klasy. Temat: Zero Waste dla Doliny Baryczy a uczniowie kl 5 Lena Kostrzewska, Paweł kaczmarek, Maja Hankiewicz i Maja Maciejewska w dniu 30 11. zajęcia o tym jak zmniejszyć ślad węglowy w Dolinie Baryczy.
Opiekunem grupy jest Jolanta Pawłowska
Odkrywaj Dolinę Baryczy i zmniejszaj ślad węglowy w Kuźnicy Czeszyckiej
2022-11-30 21:39:01
Zajęćiamdla swoich rówieśników przeprowadziły: Nicola Makowczyńska, Maja Babiarska, Aleksandra Urbańska i Katarzyna Nowak. Opiekunem grupy projektowej jest Dorota Piec
Zajęcia odbyły się w dniu 29.11.2022 dla 21 uczniów klasy VIII
W SP w Odolanowie młodzież zajęła się tematyką powietrza, wody i odpadów
2022-11-28 12:29:13
Młodzież podzieliła się na 3 grupy:
I grupa w składzie: Antoni Grzegorzewski i Mikołaj Musiałowski przeprowadzili zajęcia w dniu 25.11.2022 dla uczniów kl VII (23 osoby)
Temat: Powietrze w mojej okolicy
II grupa - Amelia Dubiel i Marianna Pietrzak zajęćia dla kl VII (23 osoby)
Temat: Dzikie wysypiska śmieci
III grupa: Gabriela Jasik i Alan Breszke zajęcia dla kl VII (24 osoby)
Temat: Eksperymenty przyrodnicze, Człowiek i środowisko. Filtr wody w domowych warunkach
Opiekunem grupy projektowej jest Małgorzata Brodala
Jak możemy obniżyć swój ślad węglowy_ zajęcia w SP w Pakosławsku
2022-11-26 14:18:16
Grupa projektowa w składzie: Tobiasz Dopieralski, Filip Łuszczyński, Dominik Mazurkiewicz, Jessika Szymanek i Zuzanna Woźniak pod opieką Pani Barbary Dwojak
Młodzież przeprowadziła zajęcia w dniu 25 listopada dla uczniów kl IV
zajęcia w SP w Powidzku "Jak świadomie dążyć do obniżenia swojego śladu węglowego w Dolinie Baryczy?"
2022-11-20 11:36:19
Szkoły, które zgłosiły się do udziału w projekcie "Odkrywaj Dolinę Baryczy i zmniejszaj ślad węglowy" realizują zadanie polegające na przeprowadzeniu przez młodzież zajęć dla swoich rówieśników lub młodszych uczniów. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć są materiały WWF oraz umiejętności i wiedza dotycząca regionu Dolina Baryczy
Realizacja zadań w projekcie- październik 2022
2022-11-10 15:35:26
W październiku, koordynator projektu Zofia Pietryka wysłała zaproszenie do udziału w projekcie oraz informację o zadaniach projektowych, do szkół z Doliny Baryczy, które zadeklarowały wcześniej udział w Regionalnym Konkursie o Dolinie Baryczy.
Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
pl. Ks. E. Waresiaka 7
56-300 Milicz
koordynator: Zofia Pietryka
tel. 606 316 126