Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2023

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Kaszowo w Dolinie Baryczy - naturalnie

Nasz projekt zakłada kilka wydarzeń kulinarnych, sportowych, integracyjnych służących promowaniu zdrowego stylu życia. Planujemy zorganizować warsztaty kulinarne, w których główną rolę będzie odgrywać naleśnik przygotowany na kilkanaście sposobów. Planujemy zaktywizować naszych sąsiadów do zajęć jogi, zumby czy nordic walking. Poza warsztatami pragniemy zorganizować Festiwal Naleśników, czyli imprezę integracyjną, w której będzie można smakować pyszne placki z różnorodnymi farszami i nadzieniami.

Olejowo - zdrowo - smacznie - ziołowo

2023-10-24 14:22:30

Czy wiecie, że codzienne płukanie ust olejem i nalewkami ziołowymi pomaga zarówno w higienie jamy ustnej, jak i w oczyszczaniu organizmu? Nie zdążyliśmy jeszcze tego sprawdzić, ale informujemy, że między innymi o takich ciekawostkach usłyszeliśmy na warsztatach z tłoczenia oleju i z tworzenia mikstur ziołowych Samodzielnie tłoczone oleje z siemienia lnianego i ziaren czarnuszki smakowaliśmy na pysznym chlebie swojskiej roboty. Dowiedzieliśmy się tez, że olej lniany stanowi źródło szybko przyswajalnych kwasów Omega-3. Można nim zastąpić masło, co pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Olej z czarnuszki może skutecznie chronić przed infekcjami sezonowymi. Smak oleju z czarnuszki jest głęboki, intensywny, korzenny. Naszymi przewodnikami po świecie ziół i olejów byli Państwo Bogusia i Aleksander Szczepańscy! Dziękujemy za wizytę i moc przydatnej wiedzy. Nasze warsztaty zostały zrealizowane w ramach programu Działaj Lokalnie.


Nordic walking - jak na skrzydłach

2023-10-24 13:53:05

Kolejne Aktywne zajęcia za nami poprowadzone pod czujnym Okiem Pana Zbigniewa, który opowiedział o walorach I zaletach prozdrowotnych czyli jednym słowem dał profesjonalny instruktaż dla wszystkich. Podkreślając, że to najlepszy przepis na zdrowie i ładna sylwetkę. Pogoda dopisała, humory dopisały Najstarsza uczestniczka lat 84 Najmłodsza uczestniczka lat 20 Jak widać Nordic walking jest dla każdego Przy okazji odwiedziliśmy słynne miejsce grodzisko i wiele innych ciekawych miejsc oraz była też okazja poznać trochę historii o tych miejscach . Nordic walking to jedna z najprzyjemniejszych znanych form ruchu. Zwłaszcza jeśli maszeruje się wśród pachnących drzew i śpiewających ptaków. Nie jest specjalnie męczący, a daje świetne efekty. Oczywiście pod warunkiem, że maszerujemy regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu . Nordic walking angażuje aż 90 %mięśni ciała, jest przy tym bezpieczny dla stawów. Pomaga spalić kalorie, odciąża stawy i rozluźnia nadniernie napięte mięśnie. Wzmacnia serce i układ krążenia. A wszystko w ramach projektu "Kaszowo w Dolinie Baryczy Naturalnie” z programu #działajLokalnie


Indyjskie naleśniki

2023-09-07 22:26:04

Macie ochotę na podbijanie egzotycznych smaków Indii??? Przez tajniki kuchni indyjskiej przeprowadzi nas rodowity mieszkaniec Indii


Zdrowy kręgosłup

2023-09-07 22:08:55

Kolejne zajęcia tym razem Zdrowy Kręgosłup za nami , w zajęciach uczestniczyło ponad 30 osób.

Gimnastyka zdrowego kręgosłupa to zbiór ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni grzbietu, poprawę postawy ciała oraz zapobieganie bólom pleców. Po gimnastyce Zdrowy Kręgosłup został przeprowadzony Trening autogenny, znany również jako autogeniczny trening nerwowy, to technika relaksacyjna opracowana przez Johanna Heinricha Schultza.

Skupia się na wewnętrznej koncentracji i sugestii, aby osiągnąć głęboki stan odprężenia i zmniejszyć napięcie. Podczas treningu autogennego, osoba powtarza kilka prostych afirmacji, które skupiają uwagę na różnych częściach ciała i wywołują uczucie relaksacji.

Afirmacje te obejmują takie stwierdzenia jak "Jestem spokojny" lub "Moje ciało jest ciężkie i zrelaksowane Całość poprowadziła z bardzo Wielką wiedzą teoretyczna oraz praktyczną Pani @Anna Połube.  To kolejne zajęciach, które odbyły się w ramach projektu "Kaszowo w Dolinie Baryczy Naturalnie” z programu #działajlokalnie przy głośniku i lustrach, które zostały zakupione ze środków w projekcie.

Juz dziś zapraszamy na kolejną aktywna środę Więcej informacji już wkrótce


Taniec, luz i spalanie kalorii, że aż MIŁO !!! Zumba to zajęcia fitness dobre dla każdego. !!!

2023-08-25 09:20:22

Zajęcia z zumby to dynamiczna forma aktywności fizycznej, która łączy elementy taneczne z fitness. Podczas tego treningu, instruktor prowadzi uczestników przez różne kroki taneczne i choreografie, które są odpowiednie dla różnego poziomu zaawansowania.

Na naszych zajęciach, które odbyły się 24 sierpnia br. w swietlicy w Kaszowie, blisko 40 stóp tupotało w rytm dynamicznej muzyki!

Atrakcji nie brakowało- było też stanie na głowie.:-)

Wszyscy uczestnicy spodziewali się szybkich i energicznych ruchów, które pomagają w spalaniu kalorii i wzmacniają kondycję fizyczną, bo przecież podczas jednej godzinnej lekcji ZUMBY można spalić nawet 500-1000 kalorii!

Ile spaliliśmy kalorii?

Nie wiemy, ale jedno jest pewne. Mianowicie to, że porywająca muzyka sprawia, że nie czujesz jak zumba wyciska z Ciebie ostatnie poty!  I choć zmęczenie dawało się we znaki, to poczucie spełnienia było silniejsze!

 

Dlaczego?

Bo po prostu: chciało się wyjść z domu i zrobić coś dla ciała i dla odpreżenia, dla siebie!

I to nie koniec.... bo już za tydzień, 30 sierpnia odbędzie się  GIMNASTYKA na ZDROWY KRĘGOSŁUP !!!

I to wszytsko w naszym Kaszowie w ramach projektu "Kaszowo w Dolinie Baryczy Naturalnie” z programu Działaj Lokalnie!

 

 

ZAPRASZAMY !!!


Jesteśmy już po wizycie kontrolnej !!! Nie bolało !!!

2023-08-22 21:52:52

22 sierpnia br. odwiedził nas Pan Jan Bernacki, koordynatror programu "Działaj Lokalnie" na naszym terenie. Wizyta Pana Jana była ścisle związana z kontrolnym monitoringiem naszego projektu. Spotkanie odbyło się na świetlicy wiejskiej w Kaszowie, którego głównym celem było wypelnienie ankiety oraz sprawdzenie poprawności dokumentów pod względem merytorycznym i finasowym związanych z naszym projektem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi za odwiedziny oraz cenne rady i wskazówki.

Kolejne aktywności w ramach projektu już niedługo!!!

Zapraszamy


Ciąg dalszy naszego projektu - KASZOWO W DOLINIE BARYCZY - NATURALNIE

2023-08-20 22:27:31

W naszym projekcie organizujemy kolejne zjęcia sportowe i warsztaty kulinarne. Nie zwalniamy tępa !!! Dzieje się w Kaszowie !!!

Zapraszamy


I Festiwal naleśników

2023-07-31 19:41:13

I Festiwa Nalesników juz za nami - kogo na nim nie było niech żałuje - było bardzo smacznie 


Nowiutki, błyszczący, "śpiewający" BOOM box jest już z nami.

2023-07-25 10:32:45

Nowoczesny głośnik renomowanej firmy zawitał do naszej świetlicy. To kolejne urządzenie, które wykorzystamy na nasze działania Kaszowo w Dolinie Baryczy - naturalnie!


Festiwal Naleśników- tego nie można ominąć!

2023-07-25 10:26:45

W sobotę 29 lipca organizujemy I Festiwal Naleśników.

To dla nas duży sprawdzian, w którym zamierzamy wykazać się zdolnościami kulinarnymi- serwując gościom naleśniki, ale także zdolnosciami oragnizacyjnymi- przygotowując przy okazji festyn rodzinny.

 


I warsztaty naleśnikowe za nami!

2023-07-25 10:08:47

129 naleśników, 72 pankejków, 14 rozmaitych farszów  


Kto z nami wypróbuje nasze nowe naleśnikarki????

2023-07-24 23:05:17

Naleśnikarki już są!!!


Lustereczko, powiedz przecie….

2023-07-05 11:54:01

To słynne zapytanie ze znanej baśni nie będzie miało typowego odpowiednika w naszym projekcie!

Zamiast malutkiego zwierciadła w naszej świetlicy zadomowiły się piękne, duże lustra!

 

Będą nie tylko ozdobą sali, ale przede wszystkim będą nam służyły do realizacji aktywności ruchowej: zumba, joga, gimnastyka!

Teraz każde ćwiczenie skorygujemy dzięki odbiciu lustrzanemu.

A jeśli do tego jest ładniej, to już pełnia szczęścia! 

 


Umowa podpisana! Zaczynamy nasz projekt!

2023-06-26 09:40:41

21 czerwca 2023 r. w Ośrodku Działaj Lokalnie- Partnerstwo dla Doliny Baryczy dopełniliśmy formalności związanych z rozpoczęciem naszego projektu. Z radością odebraliśmy gratulacje z rąk Pani prezes Ingi Demianiuk - Ozgi i koordynatora Działaj Lokalnie- Jana Bernackiego.

Teraz czas na pierwsze wydarzenia!


tel. 884 777 066