Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2024

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Filmy zamknięte w słoiku

Projekt ma na celu wspólne spędznie chwil podczas wieczornych seansów filmowych, połączonych z tradycjami kulinarnymi i tworzeniu przetworów na zasadach ''no waste''. Cykliczne spotkania pozwolą na tworzenie nowych smaków i przekazywanie wiedzy między pokoleniami, a dzięki seansom filmowym - otworzyć się na inne kultury oraz poszerzyć wiedzę o ekologii.

Projekt trwa od lipca do grudnia. W czasie jego trwania odbędą się spotkania organizacyjne oraz spotkania filmowo-kulinarne zrzeszające mieszkańców do wspólnego spędzania czasu. w grudniu zaplanowane jest spotkanie na zakończenie projektu, gdzie podsumujemy całośc poczynań w krótkim filmiku, również spróbujemy i podzielimy się wytworzonymi przetworami.

Posty na media społecznościowe

2024-07-16 17:59:25

W mediach społecznościowych, na profilu KGW, zostały zamieszczone posty dotyczące zbiórki słoików w celu ponownego ich wykorzystywania. Sami wiemy ile jesteśmy ich w stanie nagromadzić przez miesiące jesienno-zimowo-wiosenne, dlatego zamiast wyrzucać zbędne słoiki, chcemy poprzez ich ponowne wykorzystanie, nie tylko przysłużyć się środowisku, ale też zamknąć w nich smak lata dla naszych mieszkańców.
Drugi post dotyczy zbiórki warzyw i owoców, których obfity wysyp nie tylko raduje kulinarnie gospodynie domowe, ale również zapełnia ręce pracą. Wszyscy mieszkańcy, którzy nie są w stanie przerobić dobrodziejstw ogrodu, mogą przynieść produkty na spotkanie i wspólnymi siłami, we wspaniałym towarzystwie dzieląc sie wiedzą i przepisami, przetworzyć je w pyszne sałatki, kompoty, octy i weki.


Pierwsze zebranie organizacyjne.

2024-07-15 14:48:38

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w dniu 12.07.2024r.
W trakcie spotkania został ustalony przewidywany termin zakupu projektora, ekranu projekcyjnego i licencji na projekcję filmów.
Ustaliłyśmy również konkretne daty seansów, warsztatów, zbiórek: słoików do ponownego wykorzystania oraz darów z naszych ogrodów, by móc zachować smak lata na zimę.


Podpisanie umowy na realizację projektu "FILMY ZAMKNIĘTE W SŁOIKIU"

2024-07-03 18:48:30

Uroczyste podpisanie umowy w dniu 01.07.2024r.


KGW w Janisławicach
Iwona Skraburska
tel. 695 444 807