Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2016

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
"Mój region - moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy

 

Możemy wspólnie wiele się nauczyć i dowiedzieć o naszym regionie. W świetlicy wiejskiej lub bibliotece można uczyć się i świetnie bawić wykorzystując pomoce edukacyjne opracowane w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy.

DZIAŁAJMY LOKALNIE!

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” zaprasza do UDZIAŁU w projekcie

 „Mój region- moim domem”- edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy

 Zapraszamy LOKALNYCH LIDERÓW , AKTYWNE OSOBY z niewielkich miejscowościach regionu Doliny Baryczy do udziału w projekcie. (z 5 gmin woj dolnośląskiego: Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogóra, Żmigród i 3 gmin woj. wielkopolskiego: Odolanów, Przygodzice, Sośnie) .

Zapraszam osoby zainteresowane udziałem lub współpracą w projekcie

kontakt Zofia Pietryka (mail zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574)

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” oraz gminy Milicz

 

Projekt realizowany od 8 września do 31 grudnia 2016r  w ramach konkursu Działaj Lokalnie IX 2016r.

Potrzebą jest przygotowanie grupy lokalnych animatorów i liderów do wykorzystywania  pomocy dydaktycznych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy  do realizacji działań edukacyjnych i integracyjnych w świetlicach wiejskich i bibliotekach.

Celem głównym projektu jest integracja animatorów i lokalnych liderów działających w gminach Doliny Baryczy, zwiększenie ich wiedzy i umiejętności w zakresie "praktycznej" edukacji o swojej miejscowości, gminie i regionie. Celem szczegółowym jest bezpośrednie dotarcie do mieszkańców sołectw (dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów) i wzmocnienie współpracy z partnerami, wolontariuszami.

Projekt skierowany jest bezpośrednio do lokalnych liderów, aktywnych osób w niewielkich miejscowościach regionu Doliny Baryczy ( 5 gmin woj dolnośląskiego: Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogóra, Żmigród i 3 wielkopolskiego: Odolanów, Przygodzice, Sośnie). Zakładamy, iż z każdej gminy włączymy w działania projektu co najmniej po 1 osobie/ animatora lokalnego z każdej gminy do bezpośredniego kontaktu z koordynatorem projektu. W warsztatach w świetlicy wiejskiej lub bibliotece szacujemy udział od 10-20 osób w każdej gminie.

Zaplanowano

1. Rekrutację- wybór co najmniej 1 sołectwa w każdej z 8 gmin Doliny Baryczy- wybór lokalnego Animatora. Pierwszeństwo będą miały sołectwa, w które były laureatami konkursu PDDB na najaktywniejsze sołectwo. Nabór liderów chętnych do udziału w projekcie (w każdej gminie 10-20 osób)- wrzesień 2016r.

2.Spotkanie organizacyjno  - integracyjne w CAL w Miliczu dla lokalnych animatorów. Prezentacja projektu, wybranych pomocy edukacyjnych „Bank pomysłów” wspólne planowanie warsztatów we współpracy z animatorem. Propozycje zajęć z wykorzystaniem wybranych pomocy w sołectwach- wrzesień 2016.

3.Zakup pakietu pomocy edukacyjnych dla grup projektowych w sołectwach (gry, karty, puzzle itp) dla wiodących świetlic wiejskich (tych, w których będą odbywały się warsztaty)

Przekazanie przez PDDB pomocy w ramach wsparcia działań dla lokalnych liderów uczestniczących w warsztatach.

4. Warsztaty "Mój region - moim domem"- w świetlicach wiejskich dla liderów z danej gminy z wykorzystaniem pakietu edukacyjnego prowadzone przez edukatora Zofię Pietrykę we współpracy z lokalnym animatorem oraz wolontariuszem - nauczycielem z pobliskiej szkoły.

5. Zajęcia własne w świetlicach i bibliotekach prowadzone przez animatorów we współpracy z wolontariuszami. Pomysły jak można wykorzystać pomoce- inscenizacje, turnieje, rozgrywki, wystawy itp. Włączanie mieszkańców wsi. Dokumentacja - zdjęcia/ film prezentacji/relacji z działań lokalnych

6. Przygotowanie filmu podsumowującego projekt- umieszczenie na portalu edukacja.barycz.pl i działaj.barycz.pl

 7. Przygotowanie potwierdzeń udziału w warsztatach i działaniach własnych dla osób najbardziej aktywnych

Zapraszamy do obejrzenia filmu projektowego

2017-01-05 00:06:15

Zapraszam do obejrzenia filmu projektowego dokumentującego działania zrealizowane w ramach projektu "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy. Dziękuję wszystkim liderom za zaangażowanie w organizację warsztatów w świetlicach wiejskich, zachecenie mieszkańców sołectw do udziału w spotkaniach. Osobom wspierajacym- zaproszonym nauczycielom i edukatorom za podzielenie sie swoimi doświadczeniami i pomoc w przeprowadzeniu wspólnej edukacji o regionie z wykorzystaniem pomocy opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy. Cieszę się, iż naszym wspólnym efektem są działania własne w świetlicach - zdjęcia i filmiki z przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami pokazują jak wiele radości można czerpać ze wspólnej zabawy, która służy edukacji o naszym regionie i integruje wszystkie pokolenia od małych dzieci przez młodziez do rodziców i seniorów.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że jest to poczatek wielu kolejnych wspaniałych inspiracji na projekty i wspolne działania.

Zofia Pietryka - koordynator projektu.

W styczniu wyślę wszystkim liderom i osobom wspierającym podziękowania za współpracę oraz DVD z nagranym filmem projektowym, zdjęciami i prezentacją multimedialną podsumowującą nasz projekt.

A teraz już zapraszam do obejrzenia filmu, który można odtworzyć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=Afy85LzY2Ik

Relacja z projektu wraz z prezentacją i linkiem do filmu można znaleźć na portalu edukacyjnym: www.edukacja.barycz.pl  w zakładce wydarzenia


Podsumowanie projektu

2016-12-23 10:54:05

 

W październiku i listopadzie 2016r. Zofia Pietryka prezes Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  przeprowadziła  osiem warsztatów „Mój region moim domem” w ramach projektu Działaj Lokalnie IX.

Spotkania odbywały się w  świetlicach wiejskich w Dolinie Baryczy: w Łazach w gminie Krośnice, Moszycach w gminie Twardogóra, Korzeńsku w gminie Żmigród, Dziadkowie w gminie Cieszków, Słącznie i Duchowie w gminie Milicz oraz w Sośniach i Ludwikowie w gminie Przygodzice.                 W warsztatach w sumie uczestniczyło ok. 120 osób, byli to pracownicy bibliotek, ośrodków kultury, osoby związane ze świetlicami wiejskimi , pomagające przy organizacji działań edukacyjnych.

 Podczas spotkań uczestnicy zapoznali się z atrakcjami turystycznymi i ośrodkami edukacyjnymi w regionie oraz dowiedzieli się, jakie szanse stwarza  obszar Natura 2000 dla rozwoju Doliny Baryczy, ćwiczyli jak można zastosować pomoce edukacyjne  do poznawania regionu . Organizatorami spotkań byli lokalni liderzy, osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności a osobami wspierającymi nauczyciele i edukatorzy – współautorzy pomocy edukacyjnych, aktywnie działający w ramach Programu dla Doliny Baryczy. W sumie w aktywną pomoc zaangażowało się 16 osób.

W ramach projektu zakupiono za kwotę ponad 1500 zł pomoce edukacyjne, które zostały przekazane na potrzeby świetlic a Partnerstwo dla Doliny Baryczy przekazało pomoce za kwotę 1000 zł - zostały one podarowane uczestnikom warsztatów. Dodatkowo osoby biorące udział w zajęciach otrzymały mapy Doliny Baryczy oraz przewodniki po regionie przekazane przez Fundację Doliny Baryczy. Każdy uczestnik otrzymał potwierdzenie udziału w warsztatach „Mój region moim domem”

Założeniem projektu  jest  zachęcenie  do prowadzenia zajęć  w świetlicach wiejskich i bibliotekach        z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych o regionie opracowanych w ramach Edukacja dla Doliny Baryczy.

DZIAŁAJMY LOKALNIE!

Jeszcze do końca grudnia w świetlicach wiejskich odbywają się w ramach naszego projektu zajęcia edukacyjne dla dzieci,  czekam na zdjęcia i relacje a już teraz załączam pierwszą fotorelację z świetlicy w Duchowie. Jak widać można połączyć atmosferę przedświąteczną i wspaniałą zabawą połączoną z edukacja o naszej „małej ojczyźnie” Brawo dla Pani sołtys  Kazimiery Defratyki – Ludwiczak i rodziców i dziadków z Duchowa a przede wszystkim SUPER dzieciaków.  

Warsztaty odbyły się również w świetlicy w Łazach - o tym jak uczestnicy świetnie się bawili mozna przekonać się na portalu aktywnych sołectw http://aktywni.barycz.pl/parish/article/4744

Najlepsze życzenia świąteczne, wymarzonych prezentów życzy Zofia Pietryka -koordynator projektu

 


Po warsztatach w Ludwikowie…

2016-11-25 20:48:47

 

Już ostanie ósme z kolei warsztaty w ramach projektu „Mój region moim domem” w serii zaplanowanych w gminach Doliny Baryczy odbyły się w gminie Przygodzice w świetlicy w Ludwikowie.

Pomimo dużej mgły Zofia Pietryka , prowadząca zajęcia dotarła na czas do celu, przy okazji „zwiedzając” kilka miejscowości w wielkopolskiej części Doliny Baryczy. W sali czekała grupa chętnych do wspólnej edukacji o regionie, energicznie pomagając w przygotowaniu ekspozycji pomocy edukacyjnych i sprawnie podłączając wszelkie sprzęty multimedialne.

Jak zwykle krótka prezentacja każdego uczestnika pokazała, iż są osoby które już dobrze znają już program Edukacja dla Doliny Baryczy ale też są takie, dla których będzie to pierwszy kontakt z pomocami edukacyjnymi. Wśród zaproszonych przez Iwonę Król – sołtys Ludwikowa i organizatora spotkania znalazły się: p. dyrektor i  bibliotekarki  z Publicznej Biblioteki w Przygodzicach i filii w Dębnicy, Wysocka Małego, mieszkańcy  Ludwikowa w tym reprezentantka Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej , p. Robert Kaczmarek dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach, który wspiera działania naszego projektu oraz p. Jolanta Pawłowska – nauczycielka z Zespołu Szkół w Dębnicy. Pani Jola, jako autorka kilku pomocy edukacyjnych oraz członek Społecznej Rady na rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy została poproszona przez koordynatora o wspieranie działań edukacyjnych w gminie Przygodzice.

Część dotycząca poznawania Doliny Baryczy jako obszaru o wyjątkowych walorach przyrodniczych i kulturowych oraz szansach jakie stworzyła program Natura 2000 to przygotowanie uczestników do zrozumienia jaki był proces rozwoju naszego regionu oraz efekty zaplanowanych działań w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy.

 W części praktycznej Jola Pawłowska z dużym zaangażowaniem opowiedziała i pokazała pomoce, które opracowała, rozpoczęła od gry edukacyjnej „Kręgowce Doliny Baryczy”, grając w nią uczestnicy w sposób atrakcyjny poznają zwyczaje i środowisko życia zwierząt. Następnie wszyscy przeszli do maty edukacyjnej „Rośliny łąkowe Doliny Baryczy”, która jest świetną pomocą podczas zajęć terenowych, pozwala rozpoznawać pospolicie rosnące gatunki roślin, porównując zebrane okazy z rysunkami i opisami na banerze rozłożonym na ziemi, w dodatku można „podeprzeć się” dokładniejszym opisem w Atlasie Roślin Doliny Baryczy, która autorka opracowała we współpracy z mężem p. Jackiem Pawłowskim. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie zasuszonych roślin do porównania z rysunkami, gdyż umożliwia edukację podczas niepogody lub okresie zimowym. Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem, iż ich „rodaczka” ma takie osiągnięcia. Ekspozycja pozostałych pomocy przyciągnęła uwagę i kolejnym zadaniem było wyszukanie pacynki, która jest przypisana do gminy Przygodzice, nikt nie miał wątpliwości że jest nią bocian Przygodek. Jak zwykle puzzle Mieszkam w Dolinie Baryczy uruchomiły ciekawość a informacja o Antonim Radziwille została przeczytana na głos. Uczestnicy docenili wartość mapy rysunkowej Doliny Baryczy oraz gry Omnibus, jako zachęty do szukania informacji o naszym pięknym regionie z jego bogactwem przyrodniczym i historycznym zarówno w części dolnośląskiej jak i wielkopolskiej.

Na zakończenie, uczestnicy z chęcią powybierali sobie pomoce przekazane przez Partnerstwo dla Doliny Baryczy i materiały promocyjne Fundacji Doliny Baryczy a p. Iwona Król otrzymała pakiet pomocy do wykorzystania w świetlicy do celów edukacyjnych. Wszyscy odebrali potwierdzenia udziału w warsztatach, wraz z informacją jakie nabyli umiejętności. Teraz czekamy na „wieści” o  działaniach z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych.


A jak było w Sośniach?

2016-11-22 18:46:51

 

 

Warsztaty „ Mój region moim domem”

A jak było w Sośniach?

Kolejne udane spotkanie z aktywnymi mieszkańcami regionu Dolina Baryczy obyło się  tym razem w świetlicy w Sośni. Wśród przybyłych sołtysi i mieszkańcy sołectw Dobrzec, Cieszyn, Mariak, Szklarka, Granowiec, emerytowani nauczyciele, „silna grupa” pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Sośniach wraz z p. dyrektor Dorotą Kurzawską, która wzięła na siebie zadanie zorganizowania spotkania.

Sala szybko napełniła się chętnymi do wspólnej edukacji o naszym regionie, zajmowali miejsca przy stole zastawionym „domowymi” wypiekami przygotowanymi przez gospodarzy spotkania oraz produktami lokalnymi owocami i sokami  oznaczonymi certyfikatem Dolina Baryczy Poleca.

Łączy nas rzeka Barycz i Natura 2000 to  główne hasło Programu Edukacja dla Doliny Baryczy – jest również mottem prezentacji przygotowanej przez Zofię Pietrykę prowadzącą warsztaty. Dlaczego tak ważne dla spójności i promocji regionu jest wiedza o szansach jakie stwarza obszar Natura 2000, dlaczego w działaniach na rzecz rozwoju i pozyskiwania środków unijnych zintegrowano 5 gmin z woj. dolnośląskiego ( Żmigród, Milicz, Cieszków, Twardogóra, Krośnice) i 3 gminy województwa wielkopolskiego (Sośnie, Odolanów, Przygodzice)- odpowiedzi na te pytania pozwoliły uczestnikom zrozumieć idee i cele realizacji programu edukacyjnego.

Po zapoznaniu się z wybranymi miejscami i obiektami edukacyjno- turystycznymi, uczestnicy nabrali ochoty na zorganizowanie wycieczki po regionie!

 Pomoce edukacyjne bardzo zainteresowały uczestników,  na pierwszy „ogień” poszły gry o tematyce historycznej; gra edukacyjna Duety historyczne pozwoliła zidentyfikować postacie i zabytki z gminy Sośnie- Agnes Wanda Augusta von Diergardt i   Bł. Sancja, Janina Szymkowiak – opisy zostały z ciekawością przeczytane. Kolejne teksty to legendy w publikacji Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy, powiązane z herbami i pacynkami. Zielona żabka Sośnia przypadła wszystkim do gustu. Duże zainteresowanie wzbudziły też puzzle Mieszkam w Dolinie Baryczy a Omnibus wykazał, iż  warto szukać informacji o ciekawych miejscach, roślinach, zwierzętach i historii naszego regionu.

Miejmy nadzieję, że uczestnicy będą chcieli wykorzystać pomoce edukacyjne w swojej pracy w bibliotekach, świetlicach i w swoich rodzinach.


Zaproszenie na warsztaty w świetlicy w Ludwikowie

2016-11-21 22:44:59

 

ZAPROSZENIE

W dniu 24 listopada o godz.16.30 w świetlicy w Ludwikowie  odbędą się warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Przygodzice.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania jest sołtys Ludwikowa p. Iwona Król  

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału na  mail:  kroliwona77@gmail.com

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574


… i działo się w Duchowie….

2016-11-19 14:11:52

 

 

 

Warsztaty „Mój region moim domem” w gminie Milicz

… i działo się w Duchowie….

Kolejne spotkanie z aktywnymi mieszkańcami gminy Milicz odbyło się w piątek 18 listopada w świetlicy w Duchowie.  Na zaproszenie sołtys p. Kazimiery Defratyki- Ludwiczak przybyli sołtysi  oraz przedstawiciele stowarzyszeń działających w sołectwach : Ruda Milicka, Czatkowice, Duchowo, Sławoszowice, Godnowo, przedstawicielka filii biblioteki Publicznej w Miliczu.

Okazała świetlica została przygotowana na zajęcia przez p. sołtys i mieszkańców Duchowa , pięknie udekorowany stół z poczęstunkiem i miejsce na edukację – szybko zagospodarowany przez Zofię Pietrykę, prowadzącą zajęcia  z pomocą nauczycielek z SP w Nowym Zamku Joanny Kołodziejskiej i Stanisławy Łuczak. Szkoła Podstawowa w Nowym Zamku  została wyróżniona  za aktywność w Programie Edukacja dla Doliny Baryczy, p. Stasia jest  współautorem pomocy edukacyjnych tj. Omnibusa  oraz wierszy o grzybach, dlatego została poproszona o wspieranie działań edukacyjnych .

Patrycja, najmłodsza uczestniczka warsztatów nie mogła się doczekać, kiedy dorośli skończą już te opowiadania o regionie bo przecież na stole leżało tyle ciekawych gier i zabaw. Wreszcie po prezentacji można było zająć się fajna zabawą.

 Uczestnicy z zapałem zajęli się pomocami edukacyjnymi. W grupkach ćwiczyli i poznawali gry edukacyjne, puzzle, memory i domino o roślinach i zwierzętach z Doliny Baryczy, które pozwalają  lepiej poznawać ortografię, dużą frajdę jak zwykle sprawiły pacynki i kukiełki oraz nawiązanie do legend i opowiadań dla najmłodszych.

Podczas spotkań uczestnicy smakowali pyszne smakołyki przygotowane przez gospodarzy oraz kosztowali soki i owoce mające certyfikat Dolina Baryczy Poleca – to są przecież nasze lokalne produkty i degustacja jest również elementem edukacyjnym.

Na zakończenie obu spotkań zostały wręczone potwierdzenia udziału oraz pakiety z materiałami edukacyjnymi na użytek świetlic w Słącznie i Duchowie a uczestnicy mogli wybrać pomoce przekazane przez Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz publikacje od Fundacji Doliny Baryczy.

 

 


działo się w Słącznie……

2016-11-19 13:39:27

 

Warsztaty „Mój region moim domem” w gminie Milicz

działo się w Słącznie……

W dniu 16 listopada, na spotkanie do Słączna przybyli sołtysi i mieszkańcy sołectw: Słączno, Węgrzynów, Miłosławice, Łąki oraz bibliotekarka z  Biblioteki Publicznej z filii w Sułowie oraz reprezentantka DODR-u, która współpracuje ze Stowarzyszeniem nad Baryczą.

Tym razem gospodarzem spotkania była sołtys Jadwiga Janczura  i mieszkańcy Słączna . Sala świetlicy jeszcze była udekorowana po wcześniejszym spektaklu, dzięki czemu atmosfera była  baśniowa i rodzinna, sprzyjająca rozwijaniu wyobraźni i kreatywności. Emocje były tym większe, iż  podczas warsztatów  nagrywany był materiał filmowy o projektach DzL w Dolinie Baryczy.

Jako osoba wspierająca została zaproszona Hanna Jankowska, która jest licencjonowanym przewodnikiem turystycznym oraz współautorką gry edukacyjnej Omnibus Doliny Baryczy, konsultowała tez mapy opracowywane w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy.

Stałym modułem warsztatów jest prezentacja o Dolinie Baryczy, jej walorach przyrodniczych, wyjątkowości nie tylko w Polsce ale w Europie a także pokazanie ciekawych miejsc i obiektów, które powstały dzięki środkom unijnym. Po takiej wirtualnej wędrówce uczestnicy mogli zapoznać się z mapą rysunkową , na której szukali swoich miejscowości. Hanna Jankowska bardzo ciekawie opowiedziała o szlaku kajakowym, atrakcjach i zabytkach w pobliżu Baryczy, które warto odwiedzić


Zaproszenie na warsztaty "Mój region.." do świetlicy w Sośniach

2016-11-17 15:24:20

 

ZAPROSZENIE

W dniu 21 listopada o godz.16.30 w świetlicy w Sośniach odbędą się warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Sośnie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania jest p. Dorota Kurzawska dyrektor Gminnej Biblioteki w Sośniach

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału na  mail: biblioteka.sosnie@op.pl

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574

 


Relacja ze spotkania w Dziadkowie w gminie Cieszków

2016-11-15 23:08:09

 

Czwarte z kolei warsztaty  pt. „ Mój region moim domem” w ramach projektu DzL realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „ Dolina Baryczy” odbyły się w dniu 14 listopada  w świetlicy w Dziadkowie .

Na zaproszenie gospodarzy  Marcina Mruka – radnego gminnego i  sołtys Anieli Błaszczyńskiej na spotkanie, licznie przybyli przedstawiciele z sołectw gminy Cieszków.

Wśród uczestników byli mieszkańcy z sołectw: Góry, Słabocina, Trzebicka, Jankowa, Brzezin, Guzowic, Ujazdu, Cieszkowa i oczywiście z Dziadkowa. Miłe powitanie i pięknie udekorowana świetlica oraz przygotowany poczęstunek to zasługa mieszkańców Dziadkowa.

Po prezentacji dotyczącej regionu Dolina Baryczy koordynatorka projektu Zofia Pietryka zaprosiła do stołu, na którym rozłożone były pomoce edukacyjne opracowane w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy. Uczestnicy od razu zajęli się układaniem puzzli, szczególne zainteresowanie wzbudziła układanka „ Mieszkam w Dolinie Baryczy”, ułożenie gminy Cieszków trwało tylko chwilę a potem można było poszukać informacji  w załączonej książeczce o ważnym  zabytku, postaci, florze, faunie, atrakcji turystycznej i potrawie lokalnej czyli sławnej już „ dziadowskiej zupie grzybowej”.

Największe zainteresowanie wzbudziły pomoce o tematyce leśnej tj. domino Grzyby Doliny Baryczy, Zwierzęta leśne i ich rodziny, puzzle ze zwierzętami leśnymi tj. jeleń, borsuk itp.

Na zakończenie Zofia Pietryka rozdała potwierdzenia udziału, przekazała gospodarzom pakiet pomocy z projektu a każdy uczestnik mógł wybrać sobie pomoc edukacyjną przekazaną przez PdDB, jeszcze wspólne zdjęcie i wspólne sprzątanie. Teraz należy czekać na ciekawe relacje z działań,  w których wykorzystano przekazane pomoce do edukacji o regionie.


Zaproszenie na warsztaty w Duchowie i Słącznie

2016-11-13 11:52:27

 

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

W gminie Milicz, warsztaty odbędą się w dwóch miejscach.

UWAGA   proszę wybrać jedno miejsce i na wskazany mail potwierdzić swój    udział:

·         w świetlicy wiejskiej w Słącznie-  w dniu 16 listopada 2016 r od godz. 16.30

gospodarzem spotkania będą mieszkańcy Słączna wraz z sołtysem p. Jadwigą Janczurą .

                  osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w Słącznie proszone są

                  o  potwierdzenie udziału na  mail: slaczno@milicz.pl

·         w świetlicy wiejskiej w Duchowie- w dniu 18 listopada 2016 r o godz. 16.30

gospodarzem spotkania będą mieszkańcy Duchowa wraz z sołtysem p. Kazimierą Defratyką- Ludwiczak

                  osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w Duchowie proszone są

                 o   potwierdzenie udziału na  mail: duchowo@milicz.pl

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Milicz.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Aktualności ukazują się bieżąco na stronie www.dzialaj.barycz.pl

Przed warsztatami proszę o zapoznanie się z portalem www.edukcja.barycz.pl

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574


Po warsztatach w Korzeńsku…

2016-11-11 17:28:43

 

Kolejne warsztaty w ramach projektu „ Mój region moim domem” edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy,  realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „ Dolina Baryczy” w ramach programu Działaj Lokalnie IX, odbyły się w dniu 10 listopada w świetlicy w Korzeńsku  w gminie Żmigród.

Na spotkanie przybyły osoby zajmujące się animacją i  edukacją tj. przedstawiciele klubu tanecznego działającego przy świetlicy w Korzeńsku, panie z Placówki Wsparcia Dziennego w Żmigrodzie, p. Lidia Ratajczyk ze Szkoły Podstawowej w Korzeńsku wraz kilkuosobową grupą uczniów oraz reprezentanci Ekologicznego Stowarzyszenia Etna wraz z prezesem p. Romanem Guziakiem.

Gospodarzem spotkania była p.  Agnieszka Ptak , animatorka działań i radna w gminie Żmigród, która przygotowała poczęstunek i salę dzięki wsparciu Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury.

Każdy z uczestników, krótko opowiedział o swoich działaniach edukacyjnych oraz motywacji udziału w projekcie DzL , potwierdziło to, iż są zainteresowani programem Edukacja dla Doliny Baryczy a opiekunka i uczniowie ze szkoły w Korzeńsku korzystają z pomocy edukacyjnych,  gdyż biorą udział w PROGRAMIE.

Pan Roman Guziak , został poproszony o wspieranie działań edukacyjnych w gminie Żmigród, w ramach Projektu konsultował materiały o tematyce ornitologicznej. Zaprezentował główne działania Stowarzyszenia  Etna, związane z ochroną siedlisk ptaków na obszarach chronionych w Dolinie Baryczy. Stowarzyszenie Etna  planuje w Korzeńsku utworzyć ośrodek edukacyjny w budynku  dawnej biblioteki użyczonym przez gminę. Niewątpliwie spotkanie może przyczynić się do nawiązania współpracy pomiędzy ekologami i mieszkańcami miejscowości.

Po prezentacji Zofii Pietryki , dotyczącej walorów przyrodniczych i historycznych Doliny Baryczy, w tym pokazaniu jak ważną szansą dla rozwoju naszego regionu jest program Natura 2000 i  szansa ta została wykorzystana do rozwóju infrastruktury edukacyjnej i turystycznej,  dzięki programom unijnym ze środków PROW i PO RYBY  oraz wspieranie aktywności mieszkańców regionu dzięki Programowi Działaj Lokalnie za pośrednictwem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

Uczestnicy też zostali zapoznani z głównymi założeniami Program Edukacja dla Doliny Baryczy, którego efektem jest opracowanie wraz z nauczycielami i edukatorami pomocy dydaktycznych ułatwiającymi  edukacje o regionie.

W krótkiej przerwie, która służyła tez intensywnej integracji uczestników , każdy mógł skosztować pysznych jabłek z krośnickich sadów oraz soków owocowych, produktów z certyfikatem Dolina Baryczy Poleca.

W części ćwiczeniowej p. Lidia Ratajczyk ze szkoły w Korzeńsku  podzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wykorzystania pomocy edukacyjnych podczas zajęć w terenie i w sali lekcyjnej.  Młodzież z dużym zaangażowaniem pokazała jak korzysta z gier edukacyjnych, puzzli, kart edukacyjnych  przy tym zdobywając wiedzę o zwierzętach i roślinach. Dużą przyjemność młodszym i starszym sprawiła zabawa z pacynkami reprezentującymi gminy Doliny Baryczy, oczywiście najbardziej przypadła do gustu żmija Gródka. Pani Lidia podkreśliła tez,  jak dużą pomocą są atlasy zwierząt i roślin, mapa Doliny Baryczy oraz mata z roślinami łąkowymi. Koordynatorka projektu pokazała jak łączy w swojej pracy jako edukator, materiały rysunkowe ptaków z opisami , które można pobrać z portalu www.edukacja.barycz.pl  oraz nagranymi na tablet głosami różnych gatunków.

W tak miłej i inspirującej atmosferze Zofia Pietryka wręczyła uczestnikom potwierdzenia udziału w warsztatach, przekazała p. Agnieszce Ptak pomoce edukacyjne, które doposażą świetlicę w Korzeńsku  a każdy mógł wybrać pomoc przekazaną przez PdDB oraz przewodniki i mapy przekazane przez Fundację Doliny Baryczy.


Zaproszenie na warsztaty w Dziadkowie gmina Cieszków

2016-11-10 14:44:07

 

ZAPROSZENIE

W dniu 14 listopada o godz.16.30 w świetlicy w  Dziadkowie  odbędą się warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Cieszków

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania jest sołtys  p. Aniela Błaszczyńska i radny gminny Marcin Mruk

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału na  mail: marcin.mruk@interia.pl

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574


Zaproszenie na warsztaty w Korzeńsku gmina Żmigród

2016-11-06 15:14:42

 

 

ZAPROSZENIE

W dniu 10 listopada o godz.16.30 w świetlicy w Korzeńsku odbędą się warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Żmigród.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania jest p. Agnieszka Ptak ze świetlicy w Korzeńsku

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału na  mail: agnieszkaptak9@wp.pl

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574


Po warsztatach w Moszycach -Mój region moim domem

2016-11-05 17:23:14

 

W dniu 4.11 odbyły się warsztaty w Moszycach -Mój region moim domem

  Kolejnym gospodarzem spotkania w ramach projektu „Mój region moim domem” była p. Marzanna Chrzanowska Dryzd ze świetlicy w Moszycach. Dużą pomocą przy sprawach organizacyjnych służyła  p. Elżbieta Sobczyńska. Na warsztaty zgłosiły się panie pracujące w świetlicach i bibliotekach w gminie Twardogóra. Jak się okazało wśród uczestniczek były osoby, które do  tej pory nie znały programu Edukacja dla Doliny Baryczy ale słyszały o jego efektach od koleżanek, które już korzystają z pomocy edukacyjnych. Podczas wspólnych prezentacji bardziej „wtajemniczone” uczestniczki z dużym przekonaniem zachwalały korzyści wynikające z prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży z użyciem gier, puzzli, publikacji. Pani Halina Konarzewska zGrabowna Wlk przekonywała jak bardzo przydatne są pomoce w jej pracy w bibliotece.   Pani Anna Rydzyk z Biblioteki Gminnej z Twardogóry, została wybrana  jako osoba wspierająca  działania edukacyjne  o regionie. Twardogórska biblioteka bardzo aktywnie uczestniczy w PROGRAMIE a p. Ania jest inicjatorem wielu ciekawych inicjatyw edukacyjnych i prowadzi szereg zajęć dla mieszkańców gminy w oparciu o nasze pomoce. Jak podkreśliły uczestniczki  jej działania „promieniują” i p. Ania chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi.

Po prezentacji dotyczącej  miejsc  służących edukacji i turystyce w Dolinie Baryczy oraz założeń Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i krótkiej przerwie,  podczas której uczestniczki degustowały pyszne ciasto przygotowane przez gospodarzy spotkania oraz smakowały produkty lokalne certyfikowane znakiem Dolina Baryczy Poleca nastąpiła część praktyczna.

Pani Ania Rydzyk z dużym znawstwem pokazywała jak w ciekawy sposób można wykorzystać  podczas zajęć pacynki, kukiełki , legendy z Doliny Baryczy, atlasy roślin i zwierząt. Podkreśliła, jak dużą rolę do poznawania najbliższego otoczenia mają  puzzle „Poznaj Dolinę Baryczy” i „Mieszkam w Dolinie Baryczy”. Zofia Pietryka wyjaśniła zasady gry edukacyjnej Omnibus Doliny i zachęciła do szukania na planszy właściwych odpowiedzi, zaprezentowała jak można edukować o gospodarce rybackiej i przyrodzie w oparciu o plansze i mapy.

Uczestnicy otrzymali potwierdzenia udziału w warsztatach oraz wybrane pomoce edukacyjne przekazane przez Partnerstwo dDB a gospodarze pakiet pomocy sfinansowany z projektu DzL.

Kolejnym etapem działań projektowych będą zajęcia przeprowadzone w świetlicach- już czekam na ciekawe relacje, zdjęcia i  filmiki.

 Zofia Pietryka- koordynator projektu.

 

 


Mój region moim domem - kolejne warsztaty

2016-10-26 11:15:00

Odbyły się już warsztaty w Łazach a przed nami 4 listopada -warsztaty w Moszycach w gminie Twardogóra i kolejne 10 listopada w Korzeńsku - gmina Żmigród.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce

 

Harmonogram warsztatów „Mój region moim domem” dla  osób, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie poszczególnych gmin Doliny Baryczy.

 

Terminy warsztatów:

lp

Gmina

miejsce

termin

godz.

Gospodarz spotkania

1

Krośnice

Świetlica w Łazach

21.10.2016r

16.30-19.00

Izabela Chaszczewicz

2

Twardogóra

świetlica w Moszycach

 4.11.2016r

 16.30-19.00

Marzena Chrzanowska-Dryzd

3

Żmigród

Świetlica w Korzeńsku

10.11.2016r

16.30-19.00

Agnieszka Ptak

4

Cieszków

Świetlica w Dziadkowie

14.11.2016r

16.30-19.00

Marcin Mruk/ Aniela Błaszczyńska

5.

Milicz

świetlica w Słącznie

16.11.2016r

16.30-19.00

Jadwiga Janczura

6

Milicz

świetlica w Duchowie

18.11.2016r

16.30- 19.00

Kazimiera Defratyka - Ludwiczak

7

Sośnie

świetlica w Sośniach

 21.11.2016r

 16.30-19.00

Dorota Kurzawska

8

Przygodzice

świetlica w Ludwikowie

22.11.2016r lub 24.11.2016

16.30-19.00

Iwona Król

 

 


Mój region moim domem- po warsztatach w Łazach

2016-10-23 18:57:42

 

W dniu 21 października w świetlicy w Łazach odbyły się pierwsze warsztaty dla uczestników projektu „ Mój region moim domem”. Gospodarzami spotkania byli aktywni mieszkańcy sołectwa wraz ze swoją „sołtyską” Izabelą Chaszczewicz.

W świetlicy można było podziwiać wystawę rękodzieła, z których Łazy już są znane nie tylko w regionie,  gospodarze gościnnie przyjęli przybyłych pysznymi ciastami i pachnącą kawą.

Wśród uczestników spotkania oprócz  mieszkańców Łaz przybyli sołtysi z Bukowic, Lędziny i Grabownicy, osoby które aktywnie działają na rzecz swoich lokalnych społeczności, zainteresowani jak  można uatrakcyjnić  działania lokalne i jednocześnie edukować o naszym pięknym regionie.  

Osoba wspierającą działania edukacyjne mieszkańców gminy Krośnice została Milena Imiłowska – koordynatorka Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach.

Zofia Pietryka - prowadząca  biorąc pod uwagę wcześniejsze sugestie podczas spotkania liderów z gmin przygotowała prezentację dotyczącą regionu Dolina Baryczy. Podana w „pigułce” wiedza o formach ochrony przyrody w tym o obszarach Natura 2000, przegląd nowo powstałej infrastruktury edukacyjnej i turystycznej, wybrane zabytki były niezbędne jako wprowadzenie do genezy tworzenia projektu Edukacja dla Doliny Baryczy, w ramach którego zostały opracowane pomoce edukacyjne.

Druga część spotkania to wspólna zabawa i nauka o regionie w oparciu o gry, puzzle, malowanki, książki itp . Zainteresowanie szczególnie dla mieszkańców Łaz – wioski o tematyce zielarskiej -wywołała mata edukacyjna – dzięki której można w terenie rozpoznawać wybrane gatunki pospolicie rosnących roślin łąkowych.  Dużo emocji wywołałam gra Omnibus, jak się okazało Pani Izabela sprawiła ją już wcześniej swoim dzieciom i chętnie podzieliła się jak należy grać i wzajemnie się uczyć się od siebie o naszym regionie. Sołtys Grabownicy jako pasjonat historii zaciekawił się grą Duety historyczne. Uczestnicy chętnie bawili się pacynkami w nawiązaniu do legend i opowiadań dla dzieci.

Na zakończenie prowadząca przekazała p. sołtys pakiet  pomocy edukacyjnych z projektu a uczestnicy mogli wybrać sobie po jednej pomocy z przekazanych przez Stowarzyszenie  Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz materiały turystyczne Fundacji Doliny Baryczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali potwierdzenia udziału w warsztatach.


Zaproszenie na warsztaty w Moszycach w gminie Twardogóra

2016-10-17 13:00:26

 

 

ZAPROSZENIE

W dniu 4 listopada o godz.16.30 w świetlicy w Moszycach odbędą się warsztaty "Mój region moim domem" edukujmy wspólnie o regionie Dolina Baryczy  realizowane w ramach programu Działaj Lokalnie IX przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”  we współpracy z lokalnymi liderami i samorządem.

   ZAPRASZAMY osoby, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży  w świetlicach wiejskich lub bibliotekach, działających na terenie gminy Twardogóra.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania jest p. Marzanna Chrzanowska- Dryzd ze świetlicy w Moszycach

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału na  mail: marzanna1323@wp.pl

Informacji  udziela koordynator projektu  Zofia Pietryka  

mail: zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574

 


Zaproszenie na pierwsze warsztaty 21.10 od godz.16.30 w Łazach

2016-10-12 12:45:21

 Do udziału w warsztatach " Mój region moim domem" ZAPRASZAMY do świetlicy w Łazach  w dniu 21października o godz.16.30- sołtysów oraz osoby związane ze świetlicami wiejskimi lub bibliotekami, które prowadzą zajęcia, spotkania, zabawy integracyjne dla dzieci i młodzieży - działające na terenie gminy KROŚNICE.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne możliwości wykorzystania  pomocy edukacyjnych opracowanych w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy do pracy i zabawy z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą też mieli okazję zaplanowania swoich pomysłów na działania związane z edukacją o regionie w oparciu o te pomoce.

Gospodarzem spotkania są mieszkańcy sołectwa Łazy z p. sołtys Izabelą Chaszczewicz na czele.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy

kowalizabela@interia.pl

lub telefoniczny

604 531 694

liczba miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń


Energia, aktywność i chęć działania- po spotkaniu liderów

2016-10-09 23:12:14

 

W dniu 7 października w Centrum Aktywności Lokalnej w Miliczu odbyło   się spotkanie organizacyjno  - integracyjne liderów z gmin Doliny Baryczy, którzy zadeklarowali współpracę w ramach realizacji zadań projektu „ Mój region moim domem”.

Wraz z pojawianiem  się kolejnych osób w siedzibie Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” narastała pozytywna energia i miła atmosfera.
Ważnym elementem budującym wzajemne relacje jest poznanie się osób współpracujących w ramach projektu , dlatego też każdy z uczestników krótko przedstawił się i  opowiedział o swoich działaniach w lokalnym środowisku.
 Zofia Pietryka, koordynator projektu omówiła działania zaplanowane w ramach projektu  oraz nawiązała do projektu Edukacja dla Doliny Baryczy. Film na portalu www.edukacja.barycz.pl był wprowadzeniem do lepszego poznania dotychczasowych działań edukacyjnych w regionie, uczestnicy mogli też zapoznać się ze strukturą portalu edukacyjnego pod kątem wykorzystania do własnej pracy.

Duże zainteresowanie wzbudziły pomoce edukacyjne o regionie, uczestnicy mogli poznać ofertę i bezpośrednio zobaczyć  je pod kątem dostosowania do wieku i zróżnicowania tematycznego. Zaproponowano, żeby dopasować rodzaj gier  edukacyjnych zakupionych w ramach projektu do specyfiki danego sołectwa np. Dziadkowo tematyka leśna, Korzeńsko – historyczna itp.

Podczas dyskusji liderzy zgłosili swoje sugestie dotyczące działań  zaplanowanych w wybranych sołectwach, uzgodniono również terminy i miejsca warsztatów z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych.

Lokalni liderzy, którzy uczestniczyli w spotkaniu:
z gminy Milicz: Jadwiga Janczura sołtys Słączna i Kazimiera Defratyka - Ludwiczak- sołtys Duchowa i Urszula Dul
z gminy Krośnice: Izabela Chaszczewicz - sołtys Łaz
z  gminy Cieszków: Marcin Mruk - radny gminny, Aniela Błaszczyńska - sołtys Dziadkowa oraz Radosław Galewski
z  gminy Żmigród: Agnieszka Ptak - radna gminna, sołectwo Korzeńsko
z  gmina Przygodzice: Iwona Król- sołtys Ludwikowa

z gminy Twardogóra : Elżbieta Sobczyńska w zastępstwie Marzeny Chrzanowskiej-Dryzd ze świetlicy w Moszycach

Zofia Pietryka- koordynator projektu

 

 

 


Mój region moim domem - spotkanie dla liderów z gmin

2016-10-04 11:19:14

 

W dniu 7 października o godz.16.30  odbędzie się  spotkanie organizacyjno  - integracyjne w Centrum Aktywności Lokalnej w Miliczu, pl Ks E. Waresiaka 7.
 


UWAGA! Lokalni liderzy i animatorzy ZAPRASZAMY

2016-09-12 12:42:35

 

Możemy wspólnie wiele się nauczyć i dowiedzieć o naszym regionie. W świetlicy wiejskiej lub bibliotece można uczyć się i świetnie bawić wykorzystując pomoce edukacyjne opracowane w ramach projektu Edukacja dla Doliny Baryczy.

DZIAŁAJMY LOKALNIE

 

 Zapraszamy LOKALNYCH LIDERÓW , AKTYWNE OSOBY z niewielkich miejscowościach regionu Doliny Baryczy do udziału w projekcie. (z 5 gmin woj dolnośląskiego: Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogóra, Żmigród i 3 gmin woj. wielkopolskiego: Odolanów, Przygodzice, Sośnie) .

Zapraszam osoby zainteresowane udziałem lub współpracą w projekcie

kontakt Zofia Pietryka (mail zofiapietryka@op.pl, tel 606 316 128 lub 698 469 574)

 


 

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy”

Pl. Ks. E. Waresiaka 7 (pok. 15)

56-300 Milicz

Kontakt: Zofia Pietryka

mail zofiapietryka@op.pl,

 tel. 606 316 128 lub 698 469 574