Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2021

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Pocovidowy powrót do normalności

Minął już rok od kiedy dla wielu z nas życie obróciło się do góry nogami wraz z nadejściem pandemii koronawirusa i związanych z nim ograniczeń. Pozostaliśmy w domach odizolowani od sąsiadów, przyjaciół i rodziny. Po roku szukając sposobu wyjścia z tej sytuacji ,poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego zdecydowaliśmy się jako Stowarzyszenie KGW  "Aktywne Kobiety"  wyjść ludziom naprzeciw. Dlatego z myślą o nich  napisaliśmy ten  projekt.

Celem naszego projektu jest: 

-zadbanie o siebie jak i o swoją rodzinę,

-uwolnienie napięć naszego ciała poprzez ćwiczenia ,

-efektywne wykorzystanie  czasu projektu  na aktywność fizyczną,

-wzmocnienie uczestników fizycznie i psychicznie

 -zadbanie o właściwą dietę

Wszystko to jest ważne dla zachowania dobrej energii, kondycji, odporności organizmu i związanego z nim dobrego zdrowia.  A więc do dzieła!!!!!!!!!

 

Spotkania odbywać się będą w świetlicy wiejskiej oraz na powietrzu.

Zajęcia poprowadzą rehabilitant, psycholog, dietetyk.

Kolejny dzień marszu z kijami.

2021-09-23 22:19:19

Dzień 15 września to kolejny trening z mistrzem Jarkiem Binkiewiczem. Pogoda dopisała dlatego ćwiczenia były przeprowadzone na powietrzu.


Nordic Walking- nauka chodzenia z kijami

2021-09-03 01:32:16

Marsz z kijami to jedna z aktywności fizycznej zalecana dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy otyłości.

Ważna jest technika marszu z kijami. Prawidłowy marsz aktywuje około 90%mięśni w organiźmie. Regularny ruch wzmacnia mięśnie, poprawia ich sprawność i zwiększa elastycznośc. Podczas marszu ciężar ciała rozkłada się równomiernie na poszczególne stawy. 


Przygoda z aktywnością fizyczną

2021-09-02 23:43:49

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne i cenne jest nasze zdrowie, ale nie wszyscy potrafimy prawidłowo o nie zadbać. Ciągle nie mamy czasu dla siebie.  Szybkie tempo życia, nakład obowiązków, stresująca praca, problemy rodzinne i zawodowe jest  tego powodem.  Dlatego warto znaleźć sposob, aby codziennie móc rozładować nagromadzone napięcie. Projekt "Pocovidowy powrót do normalności "ma nam to zapewnić.    


Spotkanie z psychologiem

2021-07-04 13:25:51


Spotkanie organizacyjne

2021-06-16 00:09:20

W dniu 14 czerwca grupa osób zaangażowanych w projekt spotkała się przy świetlicy celem omówienia działań związanych z rozpoczęciem projektu.


Jadwiga Janczura  tel. 602179407